YAŞAR ÇEKER; “PARTİLİLERLE VE HALKLA BÜTÜNLEŞSİNLER”

YAŞAR ÇEKER; “PARTİLİLERLE VE HALKLA BÜTÜNLEŞSİNLER”

77 Yaşındaki SHP(SOSYAL DEMOKRAT HALKÇI PARTİ) Merkez ilçe eski başkanı Yaşar Çeker, geçmişle geleceği mukayese ederek CHP’nin bu şartlarda aldığı oyun çok yükseklerde olduğunu belirterek, kendisinin hiç yönetimlerde bulunmadığını, hep yönetici olduğunu vurguladı. Çeker, yeni seçilen Merkez ilçe Başkanı Gültekin Çalışkan ve kadrosunu takdir ettiğini, ekip çalışması içinde bulunduklarını kaydederek bir takım tavsiyelerde de bulundu. SHP Bilecik Merkez ilçe eski başkanı Yaşar Çeker yeni başkan ve yönetime; “Partililerle ve Halkla Bütünleşsinler”diyerek  başka türlü başarıyı yakalamalarının mümkün olamayacağını söyleyerek şunları ifade etti:

“Başarılı bir ekip çalışması yaptılar”

“Ben CHP’de pek yöneticilik yapmadım. Ben SHP Merkez İlçe Başkanıydım. Tabi sonradan CHP’ye dönüştü. CHP’nin şu anda Disiplin Kurulu Üyesiyim. Bilecik’te yapılan ikitane olağanüstü genel kurulu sonucunda yönetime gelen Gültekin Çalışkan arkadaşımı gerçekten takdir ediyorum. Başarılı bir ekip çalışması yaptılar.

Bir insan tek ayakla koşamaz, tek kanatla da uçamaz. Bunlar ekip işidir, ekibinle beraber gelirsin ekibinle beraber gidersin. Ekip olmadan bir adım ileri gidemezsiniz. O nedenle ben ekip işlerine çok önem veriyorum. Bu nedenle ekip çalışmalarının her zaman yanındayım. Bireysel olarak hiçbir işin başarılaşacağına da inanmıyorum.

CHP’nin yanında var mı bunlar? Yok. Neden yok?

Tabi tek adayın olması nedeniyle bir iki tane daha olsa farklı olurdu. Adayların artması hep neticeyi değiştirir. Bizim geçmişte aldığımız oy oranı %28’i geçmedi. Biz %28 oyla bir Türkiye’deki bütün Belediyeleri aldık. Sağın dağılımından kaynaklanan bir başarıydı o. CHP’nin başarısı %30,35 falan değil. Asıl CHP’nin başarısı %45’lerde ama şimdiki CHP’nin başarılı olabilmesi için CHP’nin doğal müttefikleri yok. CHP’nin doğal müttefikleri kimler? Demokratik kitle örgütleri. Sendika ve meslek kuruluşları. CHP’nin yanında var mı bunlar? Yok. Neden yok? Çünkü demokratik bir baskı var hükümet tarafından. Böyle olunca Cumhuriyet Halk Partisi bugün aldığı oyu başarılı bulurum şahsen. Çünkü bugün müttefikleri yok. Bu müttefikler olsa CHP her zaman başarılı olur. Bu CHP’ye de bu ülkenin ihtiyacı var. Sosyal demokrasi, ekonomi gelmediği sürece halkın başarılı olması, halkın doğru düzgün nefes alması mümkün değil. O nedenle sosyal demokrasi ve sosyal demokratik ve ekonomi politikaları bir şeye taşıyamadığımız sürece halkın her zaman ezilmesi normaldir.

“Halkın arasında olsunlar, üyeleriyle bağlarını hiç koparmasınlar”

Yeni yönetime ben başarılar diliyorum. Halkın arasında olsunlar, üyeleriyle bağlarını hiç koparmasınlar. Eğer bu devamlı olursa seçim kazanmak kolay ama bağı koparırsanız halkta sizden soğur. O nedenle önce üyeleriyle hem örgüt hem üyeleriyle olan bağlılığına sahip olacaklar, halkla birlikte olacaklar.” 

ERHAN TOKA 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam