• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAŞAR TÜZÜN BİLECİK’E İLK DEFA GELDİ

YAŞAR TÜZÜN BİLECİK’E İLK DEFA GELDİ

TBMM Başkanvekili ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, başkanvekili seçildikten sonra ilk defa Bilecik’e geldi. CHP Bilecik İl Başkanlığı binasında yapılan toplantıya katılan Yaşar Tüzün’ü partililer karşıladı.
Toplantıda kısa bir konuşma yapan CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan; Yaşar Tüzün’ü genel başkan ve ya cumhurbaşkanı olarak da görmek istediklerini belirtti.
“YAŞAR TÜZÜN CUMHURİYET HALK PARTİSİ ROZETİNİ ÇIKARTTI”
Çok kururlu ve mutlu bir gün yaşadıklarını ifade eden CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar; “Bazı şeylerin değerini kaybedince daha iyi anlıyoruz. 2011 yılına kadar hep bir milletvekilimiz oldu. Her seçimde kazandığımız için çok da mühimsemedik. Çok fazlada değer vermedik belki. Ama 2011 yılında milletvekili çıkaramadığımızda ve 2015 yılına kadar gecen süreçte bunun ne kadar kıymetli bir şey olduğunu anladık.
2015’de hepimiz tek vücut olup seçime girdik ve kazandık. 2011 seçimlerinde partimiz de bir takım sıkıntılar vardı. İl başkanımız, ikinci sıra milletvekilimiz istifa etti. Kamuoyunda kavgalı bir parti konumuna düştük. Biliyorsunuz ki kavgalı eve kız vermezler kavgalı partiye oy vermezler. Nitekim seçilemedik ve 4 yıl milletvekilsiz kaldık. Böyle de bunun değerini çok daha iyi anladık.
ve Bilecik’in sevilen milletvekili, parlamentoda da kendini çok sevdirmiş ki mutluluğu hepimize yaşattı.
“BİLECİK’E YAKIŞIR BİR MAKAM”
Bu göreve vekilimiz seçildikten sonra ilimizde bizlere oy vermeyen bir sürü insanın da takdirini topladı.  Çünkü Yaşar Tüzün seçime kadar Cumhuriyet Halk Partisi rozetiyle siyaset yaptı. Milletvekili seçildikten sonra Cumhuriyet Halk Partisi rozetini çıkarttı ve milletvekilliği rozetini taktı. Tüm Bilecik’in vekili oldu.”
CHP çatısı altında; gençlik kolları başkanı olarak, merkez ilçe başkanı olara, il başkanı olarak, belediye meclis üyesi olarak, belediye başkanı olarak, milletvekili olarak, TBMM başkanlık divanı katip üyesi olarak ve şimdide bu konuşmanın en büyük en onurlu makamı olan TBMM Başkanvekili olarak konuşmanın mutluluğunu yaşıdığını beliten TBMM Başkanvekili ve Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün yaptığı konuşmada; “İlyasbey Köyünde doğmuş, büyümüş, çobanlık, kamyonculuk, tasicilik, nakliyecilik, otobüsçülük yapmış Aygır Mehmet’in oğlu olarak TBMM’ye gitmem siz ailemin çabalarıyla oldu.
Bilecik’e yakışır bir makamda olmayı düşünüyordum.  Ve bir seçim oldu. Kazanan ve ya kaybeden yok. Kazanan demokrasi oldu. Bu yarış bittikten sonra herkes o sandıktan çıkana saygı göstermek zorundadır.
Cumhuriyet Halk Partisinin kurumsal kimliğini temsil eden en üst makamda, iki milletvekili çıkartan Bilecik’in milletvekilinin seçilmesinin de ayrıca bir önemi var. İşte bu topraklar kuruluş ve kurtuluşun toprakları.  Seçildikten sonra 3 gün telefonlarım kitlendi, binlerce insan aradı, ziyaret etti. Yaklaşık 40 gündür misafirlerimi ağırlamaya çalıştım.
Bu aile bütünlüğümüzü önümüzdeki kongre süreçlerinde ve seçimlerde de aynı şekilde göstereceğiz. Başka Bilecik Belediye Başkanlığını kazanmak üzere, tüm ilçeleri kazanmak üzere büyük bir mücadeleye gireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam