Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
YAŞAR TÜZÜN TÜRKİYE’NİN NABZI PROGRAMINDA KONUŞTU
Sosyal Medyada Paylaş
21 Haziran 2018
Hande Nur Uysal

YAŞAR TÜZÜN TÜRKİYE’NİN NABZI PROGRAMINDA KONUŞTU

Bilecik CHP Milletvekili ve adayı Yaşar Tüzün, Habertürk Kanalında yayınlanan Türkiye’nin Nabzı Programına katıldı. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yaşar Tüzün;  Muharrem İnce’nin seçim çalışmaları, mitingleri ve projeleri hakkında geniş detaylara yer verdi.

Tüzün, Muharrem İnce’nin 104 miting yaptığını ifade ederek 107 miting ile seçim sürecini tamamlayacaklarını ifade etti. “ 24 Haziran seçimlerinin temel 4 konusu” olduğunu ifade eden Tüzün “ Biz CHP olarak erken seçimi tahmin ediyorduk; hazırlıklıydık. Niyetin rahmani mi şeytani mi olduğu konusu çok önemliydi. Bu dört konudan bir tanesi İYİ Parti sürecini tamamlayamamıştı. Chp 15 milletvekilini İYİ Parti’ye göndererek onların grup kurmasını sağladık. CHP demokrasinin en güzel örneğini verdi. İkinci önemli konu ise Millet İttifakı’nın oluşturulması ve baraj sorunu olan partilerin de mecliste temsil hakkının tanınması oldu. Üçüncü önemli konu Sayın Muharrem İnce’nin adaylığı ve dördüncü önemli konuda Sayın İnce’nin performansıdır.” diye konuştu.

Muharrem İnce’nin yola çıktıktan sonra durdurulmasının mümkün olmadığı görüşünü savunan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Muharrem İnce’nin bunu başaracağının altını çizdi. Usta televizyoncu Didem Arslan Yılmaz’ın sorularına yanıt vermeye devam eden Tüzün, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in adaylık sürecine değinirken partilerin üst kurullarının yaptığı görüşmeler neticesinde Sayın Akşener ve Sayın İnce’nin adaylıklarının belirlendiğini ifade etti.

Parti içinde yapılan anket sonucunda en fazla oyu alan Muharrem İnce’nin aday gösterildiğini söyleyen Tüzün, İnce’nin 110 Milletvekilinin oyunu alarak seçildiğini belirtti. Siyasi ahlak konusunda Türkiye’nin yoksunluğunu Muharrem İnce’nin gidereceğini savunan Tüzün partisinin Cumhurbaşkanı Adayının Edirne’de ne söylediyse Hakkâri’de de aynısını söylediğini ve hiçbir yerde farklı söylemlerde bulunmadığını belirtti. Chp Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin gittiği bütün illerde herkese aynı mesafede yakınlık gösterdiğini söyleyen Tüzün özellikle Hakkâri Mitinginde genciyle yaşlısıyla Sayın İnce’ye olağanüstü bir ilginin olduğunu söyledi.

Röportajda sorulan bir soru üzerine apolet tartışmasına da değinen Yaşar Tüzün, Muharrem İnce’nin sözlerinin arkasında olduğunu ve kendisinin de buna katıldığını söyledi. Apoletleri sökmek söyleminin gidip elinizle onun apoletlerini kopartma anlamına gelmediğini belirten Tüzün bunun sizin gibi düşünen zihniyetle çalışmam anlamına geldiğini yani emekli edileceğini açıkladı.

Meydanlardaki kalabalığın ve ilginin sandığa ne şekilde yansıyacağını soran Didem Arlan Yılmaz’ın bu sorusu üzerine Tüzün “ Mitinglerimize Hdpliler geliyor, AK Partililer geliyor, İyi Partililer geliyor, Saadet Partililer geliyor, Mhpliler geliyor, ülkücü arkadaşlar geliyor, ben bu alana gelen kişilerin büyük çoğunluğunun oy vereceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Seçmenin en büyük ilgisinin huzur ve barış olduğunun altını çizen Tüzün “ Sayın İnce aday olmadan önce Sayın Erdoğan’ın kazanma olasılığının yüksek olduğu düşünülüyordu. Sayın İnce’nin aday olmasıyla birlikte bütün bu dengeler değişti. İnce’nin aday olmasıyla birlikte üç temel olgu oluştu. Birincisi huzur, ikincisi barış, üçüncüsü ise birlikte yaşamak. İnsanların Sayın İnce’yi dinlerken hiçbir sıkılganlığını görmüyoruz.” dedi.

Chp Bilecik Milletvekili adayı ve TBMM Başkan Vekili Yaşar Tüzün röportajının son bölümünde Türkiye genel siyasetine değinerek Muharrem İnce’nin yüzde yüz seçileceğine inandığını da sözlerine ekledi.

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım