YAŞAR TÜZÜN YENİŞEHİR YOLU’NU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

YAŞAR TÜZÜN YENİŞEHİR YOLU’NU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik’in kronikleşen sorunlarını TBMM Gündemine getirmeye devam ediyor. Tüzün, bu kez Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bakanı Binali Yıldırım’a, Bursa Yenişehir-Bilecik karayolu inşaatıyla ilgili 8 soru yöneltti.

Tüzün, Bakan Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde, yolun şimdiye kadar hangi gerekçeyle yapılmadığını sordu ve tamamlanmasıyla ilgili kesin tarih verilmesini istedi. Tüzün, Türkiye’nin en virajlı yollarından biri olan Bursa Yenişehir-Bilecik karayolunda son yıllarda kaç trafik kazası meydana geldiğini de sordu.

CHP’li Tüzün’ün Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği soru önerge şöyle:

1- Bursa ile Ankara arasındaki karayolu ulaşımını kısaltmak ve daha güvenli hale getirmek amacıyla planlanan Bursa Yenişehir-Bilecik karayolu inşaatı hangi aşamadadır?

2- Yol inşaatı için şimdiye kadar kaç ihale yapılmıştır?

3- Yapımına 2007 yılında başlanan yolun tamamlanamamasının gerekçesi nedir?

4-Yol yapımı hangi gerekçeyle yargıya intikal etmiştir?

5-Yapımı yılan hikâyesine dönüşen yolun hangi tarihte hizmete açılması planlanmaktadır.

6- Yol inşaatının 2007’deki ihale bedeli nedir?

7- İnşaat tamamlandığındaki bedeli ne olacaktır?

8-Türkiye’nin en virajlı yollarından biri olan Yenişehir-Bilecik karayolunda 2007’den bu yana kaç trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalardaki can ve mal kaydı nedir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam