• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE BİLECİK’İN KENT MUTFAĞI TANITILIYOR

YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİNDE BİLECİK’İN KENT MUTFAĞI TANITILIYOR

Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi’nde gerçekleştirilen etkinlik ile şehir dışından gelen konuklara Bilecik’in lezzetleri sunularak, kent mutfağı tanıtılmaya devam ediyor.

Bilecik’in eski ve yakın tarihi yanı sıra toplumsal yaşantısı, kültürel değerleri ve yöresel lezzetleri hakkında konuklarına teorik ve uygulamalı olarak bilgilerin aktarıldığı Yaşayan Şehir Müzesi’nde Kent Mutfağı etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikte şehir dışından öğrenciler ağırlandı, Bilecik hakkında bilgiler verildi daha sonra Bilecik’in Pazaryeri ilçesi lezzetlerinden olan boza ve helva ikramı yapıldı.

YAŞAYAN ŞEHİR MÜZESİ KOORDİNATÖRÜ ÜNVER:

‘’İSTANBUL’DA VEFA VARSA BİLECİK’TE DE PAZARYERİ VAR’’

Yaşayan Şehir Müzesi Koordinatörü Arkeolog Mesut Ünver, gerçekleştirilen etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, Yaşayan Şehir Müzesinde birçok etkinlik düzenlediklerini belirterek, ‘’İstanbul’a Vefa varsa Bilecik’te de Pazaryeri var’ ifadelerini kullandı.

Düzenlenen etkinliklerin birçok yönüyle faydalı ve anlamlı olduğunu belirterek, ‘’Yaşayan Şehir Müzesinde etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu kez müzemizde Pazaryeri ilçemizin boza ve helvasını hazırladık. Gelen öğrencilerimiz ile misafirlerimize ikram ettik’’ dedi.

GELEN ÖĞRENCİLERE TARİH ANLATILIYOR DAHA SONRA SORULAR SORULUYOR

Koordinatör Ünver ayrıca müzeye gelen öğrencilerin önce bilgilendirildiğini belirterek, ‘’Öğrencilerimize burada Bilecik’in geçmiş ve yakın tarihi ile sosyal ve kültürel değerlerini önce anlatıyoruz. Daha sonra müze bahçemizde doğal bir sınıf ortamı hazırlıyor ve anlattığımız konulardan öğrencilerimize sorular soruyoruz. Sorularımıza en çok doğru cevap veren öğrencilerimize ise çeşitli hediyeler veriyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, düzenlenen etkinliğe katılarak, öğrenci ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Öğrenciler ve öğretmenler de düzenlenen etkinliklerden duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Semih Şahin, Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı ve müze çalışanlarına teşekkür etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam