YAŞLI KADINI DARP ETTİ, KAYIPLARA KARIŞTI

YAŞLI KADINI DARP ETTİ, KAYIPLARA KARIŞTI

Bilecik’in Gülümbe köyünde 67 yaşındaki kadını sert cisimle komaya sokan zanlı, 1 aydır bulunamadı.

Merkeze bağlı köyde son bir ay içinde yaşanan 3 hırsızlık olayı nedeniyle huzursuzluk yaşanırken, zanlıların bulunmaması nedeniyle köy halkı yetkililerden destek bekliyor.

Köyde geçen ay meydana gelen olayda düğüne giden bir kişinin evine giren kişi veya kişiler, ziynet eşyalarını alarak kaçtı.

İkinci olayda ise başka bir eve giren kişi veya kişiler, yine evden para ve ziynet eşyalarını alarak kayboldu.

Köylüleri iyice tedirgin eden ve 2 ağustosta yaşanan olayda ise 67 yaşındaki M.O isimli kadının evine giren kişi veya kişiler, yaşlı kadını komaya sokacak halde sert cisimlerle darp etti. Daha sonra evde para ve ziynet eşyası bulamayan zanlı yine kayıplara karıştı.

– Köy halkı korku içinde

Son bir ayda yaşanan olaylar nedeniyle geceleri huzursuz saatler geçiren Gülümbeliler, kendi imkanlarıyla para toplayarak köy giriş ve çıkışlarına kamera taktırmaya karar verdi.

Köy sakinleri yaşanan bu olayların aydınlatılmaması üzerine, ”Üç olaydan birinde bile iz bulunamadı. Başka bir eve daha mı girilsin? Lütfen bizim derdimizi dinleyin. Artık kimse darp edilmesin ve evindeki malzemeler çalınmasın. Yaşlı teyzemiz bu olayda ölebilirdi. Olaydan sonra komaya girdi ve her seferinde yaşadıklarını anlatırken duygulanıyor.” dediler.

– Olaylar birbirine benziyor

Köy sakinleri yaşanan üç olayda da kullanılan metotların birbirinin aynısı olduğunu belirtirken, ”Mutlaka bir şekilde yoldan giriş çıkışları veya izleri mevcuttur. Bu kadar kolay bir köy evine girip çıkması bizi çok düşündürüyor. Olay yerlerinde bıraktığı parmak ve başka izler mutlaka olmalı. Güvenlik güçleri 4’üncü hırsızlık olayını mı bekliyor? Gerekirse özel bir birim kurulsun ve bizim sorunumuz çözülsün. Önemli olan başka insanlar ve köylere de rahat giremesinler. Kimsenin canı yanmasın. Kendi derdimizi kendi yöntemlerimizle çözmek istemiyoruz, bu işi yetkililer çözsün. Canımız yandığı için böyle konuşuyoruz ama tekrar ölümlü bir olay yaşanırsa bunun hesabını kim verecek.” açıklamasında bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam