Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı Yapıldı

Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı Yapıldı

 

Bozüyük'te yaz Kur'an kursları açılış programı düzenlendi.
Ertuğrulgazi Cami'nde düzenlenen programa, Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Müftü Burhan Çakır, din görevleri, veliler ve Kur'an kursu öğrencileri katıldı.
Kur'an kursu öğrencilerinin Kur'an tilavetiyle başlayan programda konuşan Berberoğlu, annelerin çocuk yetiştirmekte büyük fedakarlık gösterdiğini söyledi. Cennetin, anaların ayakları altında olduğunu belirten Berberoğlu, ''Bizler ve bizden öncekilerden geçti… Hiç olmazsa bizim çocuklarımıza kültürleri, eğitimleri ve din anlayışını doğru dürüst Kur'an-ı Kerim'den öğrenerek yetişsin. Biz kulaktan dolma bilgilerle, anlatılan hikayelerle İslamiyeti öğrendik. Ama bu yavrularımız gerçek pınarından öğrensinler. O yüzden bu yaz Kur'an kurslarını önemi daha da artıyor'' dedi.
Çocukların bir elinde Kur'an'ı Kerim, diğer elinde ise bilgisayar olması gerektiğini ifade eden Berberoğlu, şöyle devam etti:
''Osmanlı Devleti din ve bilimi birleştirmiş, 3 kıtaya hakim olmuş. Biz ne zaman Kur'an-ı Kerim'i elimizden bıraktık, teknolojiye sarılmaya çalıştık olmadı. Kur'an'ı Kerim'i aldık teknolojiyi ve ilmi attık yine olmadı. Bu ikisini birleştirebilirsek çocuklarımızın uzaya da gidecek, büyük buluşlara da imza atacak. Çocuklarımıza, bu muhafazakarlığı, Allah sevgisini, Peygamber sevgisini, din düsturunu öğretirsek ana babalarına hürmet gösteren gençler yetiştiririz.'›
Müftü Çakır ise Mevlana'nın ''Bir milletin geleceği ne paradır, ne malıdır ne de mülküdür. Bir milletin geleceği o milletin şefkatle eğitimli bir şekilde yetiştirdiği, Allah'ını ve dinini bilen gençleridir'' sözünü hatırlatarak, ''Bizler de geleceğimizin teminatı olan ve Allah'ını dinini bilen çocuklarımızı yetiştirmek için böyle bir program yapmayı düşündük.'' diye konuştu. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam