YAZ KUR’AN KURSLARINA GÖRKEMLİ KAPANIŞ

YAZ KUR’AN KURSLARINA GÖRKEMLİ KAPANIŞ

Belediye Kültür Sitesi’nde gerçekleşen programa çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı. Program Soğuksu Camii öğrencisi Muhammed Talha Ergan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından konuşan İl Müftüsü Necati Akkuş, “Bu manzarayı görünce kalbim titredi, gönlüm inşirah buldu, sevincin zirvesine ulaştı, sizlerle genç hanımefendilerle, genç delikanlılarla Kur’an’la buluşmuş, Kur’an’la tanışmış, Kur’an’la barışmış, Kur’an’la konuşmuş olan ve böylece Rabbiyle buluşmuş, Rabbiyle tanışmış, Rabbiyle konuşmuş olan bir topluluğa hitap etmek benim için saadetlerin en güzeli. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyrom. Allah Teala sizi dünyada ve ahrette aziz kılsın inşallah.” dedi.

 

Müftü Akkuş’tan çocuklara müjde

 

İl Müftüsü Akkuş konuşmasının devamında gerçekleşen etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından çocuklara müjde vererek, “Allah nasip ederse gelecek sene bu kursların tamamlanması sırasında bu programı açık havada geniş bir alanda ailelerinizle beraber ve bütün Kur’an kurslarımızdaki öğrencilerimizin katılımıyla ya Pelitözü’nde ya da Dodurga’da planlamayı ve büyük bir şenlik düzenlemeyi düşünüyoruz.” diye konuştu.

Müftü Akkuş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu sene Bilecik il ve merkez köylerimizde birinci dönem yaklaşık 7 bin 500, ikinci dönem 8 bin civarında öğrencimizi Kur’an ile tanıştırmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Buradan özellikle üç teşekkürüm var. Birinci teşekkürüm siz genç yavrularımıza. Sizler Hz. Resulullah(sav) vermiş olduğu müjdeye nail olan ve ezberlemiş olduğunuz sureler ve dualarla evliya ile enbiya ile efbiya ile bir arada haşredilecek olan Allah tealanın sevgili kullarısınız tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum.

İkincisi sizleri bu yola sevk eden, Kur’an’a sevk eden Hz. Resululallah (sav)ın izine sevk eden, Kur’an’ın ahlakını öğrenmeye, dinimizi, imanımızı, kitabımızı, Rabbimizi ve bütün iman esaslarını, ahlaki değerlerini, milli ve manevi değerlerimizi öğrenmek üzere ve memleketimize milletimize aile efradımıza anne babalarımıza faydalı olmalı diyen sizleri gönderen anne-babalarınıza. Sizleri bu yola sevk eden ebeveynlerinize de Allah cennetin taçlarından Kur’an’ın nurundan eylesin. Onları da bu güzelliklerden istifade ettirsin inşallah. Üçüncüsü sizleri bu yaz sıcağında herkes dağlarda, serinlerde, yaylalarda veya deniz kenarlarında tatildeyken mesailerini size ayırıp sizin yetişmenize, size bir kelime öğretmek için gayret gösteren hocalarımıza, cami imam hatiplerimize, müezzin kayyımlarımıza, Kur’an kursu öğreticilerimize ve bütün müftülük camiasında bu iş için gayret sarfeden şu salonun hazırlanması için emek veren, şu vahdetin oluşmasına gayret gösteren bütün müftülük personelimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah Teala onları da ecirlendirsin sevabına layık eylesin inşallah.

 

‘Sizler bu memleketin ana sigortalarısınız’

 

Sizler bu memleketin, bu milletin bu devletin ana sigortalarısınız. Sizler Kur’an ile tanıştınız, Rabbiniz ile konuştunuz, Hz. Rasulullah (sav) ile buluştunuz. İnşallah bu buluşmanız, bu konuşmanız ve bu tanışmanız Bilecik’imizin, beldemizin Rabbimiz katında Kur’an bereketiyle buluşmasına, Kur’an sükunetiyle oluşmasına havasının buna göre değişmesine vesile olacaktır. Bu manada da sizleri kutluyorum. Tebrik ediyorum.

Kur’an-ı Kerim’e çıkan bütün çocuklarımıza müftülüğümüz ücretsiz olarak onlara Kur’an-ı Kerim’lerini hediye etti. Bundan sonra da yine müftülükle irtibatları devamlı olduğu müddetçe onları biz bu hizmetlerden mahrum bırakmayacağız inşallah.

Rabbim Teala hayırlı evlatlar versin hayırlı ömürler versin. Hayırlı akıbetler versin. Zihin açıklıkları versin. Derslerinde başarılar versin. Okullarına devam ederken onları her türlü belalardan musibetlerden sıkıntıdan kederden muhafaza eylesin. Rabbim Teala yar ve yardımcıları olsun. hepinize saygılar sunuyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Allah hepimizden razı olsun.”

Müftü Akkuş’un konuşmasının ardından kurslara katılan öğrenciler tarafından şiirler, ilahiler okundu, çeşitli gösteriler yapıldı. Programda katılımcılara çeşitli hediyeler de verildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. NEREDESİNİZ? – ticari amaçla yapılan açılışlara katılan kamu kurum ve kuruluşlarının en üst düzeydeki makam sahipleri, siyasi partilerin temsilcileri neredesiniz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam