• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAZ SPOR OKULLARI 23 BRANŞTA BAŞLADI

YAZ SPOR OKULLARI 23 BRANŞTA BAŞLADI

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okullarının açılışı törenle yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Bilecik Valisi Bilal Şentürk, ilk, orta ve lise düzeyinde 37 bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, her gencin en az bir spor branşıyla ilgilenmesini istediklerini söyledi.

Vali Şentürk, şöyle konuştu: ” Kıymetli Gençlik ve İl Spor Müdürümüz, çalışma arkadaşları, kıymetli antrenörlerimiz, kıymetli velilerimiz ve sevgili gençlerimiz; şimdi ben sizi burada görünce tabi yaz spor okullarını katılacak bir grup gencimiz burada tamamı burada değil ilçelerimizden de katılacaklar var. Ben de acaba sizin aranıza karışabilir miyim diye düşündüm ne yalan söyleyeyim yani sporun yaşı var mı? Yok. Değil mi? Dolayısıyla zaman zaman ben de sizin çalışmalarınızı takip edeceğim. Onu baştan söyleyeyim. Spor niçin önemli? Bir defa kendi sağlığımız için önemli, bu sadece fiziksel sağlığımız değil, bu sağlığımız için de geçerli. Hayatta başarılı olabilmek için gerekli olan bir uğraşı. Niye? Spor bir defa disiplin anlayışı, çalışma azmi ve bu azimde insanı mutlu eden bir azim. Belki spor yaparken çok yoruluyoruz ve yorulacağız ama bundan mutlu olacağız. Mutluluk hormonunu da artıracak olan bir aktivite.

Aynı zamanda ortak iş yapma becerisini geliştirebilen bir aktivite. Dolayısıyla hem sağlığımız açısından hem geleceğimiz açısından hayatta başarılı olabilmek adına biz istisnasız bütün gençlerimizin, bütün yavrularımızın en az bir spor branşıyla uğraşmasını istiyoruz. Bilecik teki hedefimiz de tam anlamıyla budur. Bizim yaklaşık ilk orta ve lise de 37.000 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizin tamamının en az bir spor branşıyla uğraşmalarını arzu ediyoruz. Evet, pandemi nedeniyle maalesef ortak organizasyonları sınırlamak durumunda kaldık ama aşılama oranlarının artmasıyla tedbirlerle birlikte artık virüsle birlikte tedbirlerle birlikte bazı aktiviteleri yapabilme imkanımız ortaya çıktı ve bunu da biz en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bakanlığımızın tüm ülke ölçeğinde ki bu yaz spor okulları etkinliklerimiz olarak en yüksek katılımla en yüksek istikrarla çünkü başlamak yetmiyor sürdürmekte çok önemli yaz boyunca bütün gençlerimizin bu etkinliklerimizi değerli antranörlerimizin refakatinde katılımı arzu ediyoruz ve bunun içinde elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyacağız kıymetli antrenörlerimizden de bu noktada teşvik edici katılımcı bir yaklaşım bekliyoruz. Öğrencilerimizi yorabilirler fiziksel yorgunluk zihinsel yorgunluğun ilacıdır. Bunu biz kendi pratik hayatımızdan da biliyoruz. Dolayısıyla yorulalım yoralım ama sağlıklı ve kontrollü bir şekilde en iyi şekilde spor yapalım spor alışkanlığı kazandırmaya çalışalım gençlerimize bu çok önemli inşallah en yüksek verimlilikle yüksek katılımla hem katılımcıları hem de organizasyonu yapanların mutlu olacağı verimli olacağı bir dönem geçirmenizi ümit ediyorum diliyorum. Bütün gençlerimize başarılar diliyorum. Hocalarımıza kolaylıklar diliyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir de salgın döneminde hareketsiz kalan çocuk ve gençlerin bu durumunu merkez ve ilçelerde 23 branşta gerçekleştirecekleri faaliyetlerle aşmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Özdemir, “Ayrıca 29 Haziran 1938 Türk Spor Teşkilatının kuruluş yıldönümü. 83.ncü yıldönümünü kutladığımız bu kurumda gençliğe ve spora hizmet etmekten duyduğum gururu ve mutluluğu bilhassa ifade etmek istiyorum.

Bu önemli günde bir yılı aşkın süredir bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok kısıtlamayı beraberinde getiren pandemi nedeniyle ara vermiş olduğumuz spor faaliyetlerinin başlamasından duyduğum mutluluğu da ayrıca belirtmek istiyorum.

Bu süreçte faaliyetlerimiz normalleşme dönemlerinde kısmen faaliyet gösterse de faaliyetlerimizin bir çoğunu online ortamda gerçekleştirmek durumunda kaldık. 1 Temmuz itibari ile yeni normalleşme döneminde çok özlediğimiz, kısıtlamaların sonlandığı eski yaşantımıza, kurallara uymak kaydı ille geri dönüyoruz. Pandemi döneminde hareketsiz kalan çocuk ve gençlerimizin bu durumunu merkez ve ilçelerimizde 23 branşta gerçekleştireceğimiz faaliyetler ile aşmayı amaçlıyoruz.

Sevgili gençler; sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken, enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlar.

Ayrıca burada alacağınız temel spor eğitiminizi devam ettirdiğiniz takdirde ileride çok başarılı bir sporcu olarak bu cennet vatanımızı uluslararası arenada temsil edeceğinize ve İstiklal Marşımızı okutarak Ay Yıldızlı Bayrağımızı dalgalandıracağınıza inancım tamdır.Ayrıca buradan sayın velilerimize seslenmek istiyorum; minik yavrularınızı, çocuklarınızı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz GSB Spor Okullarına emanet ettiniz.Bizlerde bu emanetlerinizi aldık, inşallah değerli antrenörlerimiz ile çocuklarımıza sporu sevdirerek, sorumluluk sahibi, kendine güven duyan, bedenen ve ruhen sağlam, geleceğin örnek gençleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı sarfedeceğiz. ” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yaz spor okullarına kayıt yaptıran çocuk ve gençler gösteri yaptı. Yaz spor okulları, 5-18 yaş grubu katılımcılara 23 branşta ücretsiz eğitim verecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam