YAZAR MUSTAFA TURAN’IN 17. KİTABI DÜĞÜN DAVETİYESİ
admin • 6 Eylül 2013 18:41:57 
YAZAR MUSTAFA TURAN’IN 17. KİTABI DÜĞÜN DAVETİYESİ

7 Eylül 2013 Cumartesi günü oğlunu evlendirecek olan hemşerimiz Tarihçi-Yazar Mustafa Turan, ülkemizde bir ilke imza atarak,   oğlunun düğün davetiyesi için kitap yazdı ve 17. Kitabını  “MUTLU AİLE BAŞARILI ÇOCUK” adı ile düğün davetiyesi olarak yayımladı.

                 “Bu eseri,can kızım Zeynep (Yazar) Turan ile güzel oğlum Feyzullah Turan’a ithaf ediyorum” sözleriyle başlayan Yazar’ın,“Mutlu Aile Başarılı Çocuk” adlı kitabı, 216 sayfadan meydana geliyor.   

                Eş, dost ve akrabalara davetiye olarak işte bu eser gönderiliyor. Kitaba monte edilmiş seyyar ön kapağı, düğün davetiyesi olarak dizayn edilmiş.   Kitabın kapağında kırmızı bir şerit üzerinde  “Anne Baba Eğitimi” ibaresi dikkat çekiyor.

Arka kapakta ise, yazarın şu satırları yer alıyor:

“Hepimiz elbette, aile hayatımızda mutlu olmayı arzularız. Evimizin her zaman cenaze evi gibi değil, düğün evi gibi olmasınıisteriz.  O halde bu işin nasıl olacağına dair satırları,buyurun okumaya başlayalım. Elinizdeki bu kitabı, baştan 41 sayfa okuyun ve bırakın. Kâh kahkahayla gülecek,kâh derin derin düşüneceksiniz. Eylemlerimizde ve söylemlerimizde çok şeyin değişeceğine inanıyorum…”

 “Düğün davetiyesinin kitap olması fikri sizde nasıl doğdu?” sorumuzu Mustafa Turan Hoca şöyle cevaplıyor:

“Ailedeyapılan yanlışların, telâfisi asla mümkün değildir. Karıkoca birbirlerine olan davranışlarında ve çocuklarınıyetiştirirken, sıfır hata ile hareketetmek zorundadırlar. Biz yurt içinde ve yurt dışında uzun zamandır,  “Mutlu Aile BaşarılıÇocuk” başlıklı konferanslar veriyoruz.Evlenmeden önce, eşadaylarının mutlaka bir eğitim görmesini de ısrarla vurguluyoruz.  Parçalanan aileler, dağılan çocuklar, sönen ocaklar ve daha nice aile dramları… Hayatta, eşve çocuklarla olan imtihan,  imtihanların en çetin ve en ağır olanıdır.  Konferanslarımız esnasında eşine ve çocuklarına karşı farkına varmadan yaptıkları hataları anlayınca, gözyaşlarına hâkim olamayan anne babalara tanık oluyoruz. Hatta program sonunda bize gelerek, “Hocam!  Keşke bu sohbetinizi 20 yıl önce dinleyebilseydik. İnanın aile hayatımızda çok şey farklı olurdu. Eksiklerimizi ve eşimiz ile çocuklarımıza yaptığımız hatalarımızı böylece görme imkânı bulduk…”diyorlar.

Gerçekten bu toplumun “Aile İçi İletişim”e çok çok ihtiyacı var. Düşündüm ki, konferanslarımızda verdiğim bilgileri derleyip toparlayıp bir kitap formatına sokayım ve bu eserden daha geniş kitleler istifade etsin. Artı,  çok lüks düğün davetiyeleri görüyoruz. Ya da nikah şekeri vs. Evde birkaç gün ortada sürünüyor, ardından geri dönüşüme gidiyor. Yazık, günah bu masrafa. Eşimle beraber düşündük ki, mademki çocuğumuzu evlendiriyoruz. Konu da uyumlu. Düğün davetiyesi olarak evlilik ve aile ilgili olan bu eserimizi verelim. Davetli dostlarımıza da kalıcı bir hediye olsun. Okuyan üzerinde iz bıraksın. Mutlu Aile ve Başarılı Çocuk hususunda, topluma bizim de karınca kararınca bir katkımız olursa bahtiyar oluruz. Kitap, böyle bir fikirden doğdu. Benim açımdan da güzel bir çalışma oldu. Hayırlara vesile olur inşallah…”

                “Peki” diyoruz “Başka insanlarımız da çocuklarını evlendirirken, kapaktaki bilgileri kendilerine uyarlayarak, düğün davetiyesi olarak kitabınızı vermek isteseler olur mu?”   “Bunun için bize ulaşırlarsa yardımcı oluruz.”  diyor Mustafa Bey. Biz de,  hocamızı yayımladığı 17. eseri dolayısıyla kutluyor, evlenecek Zeynep-Feyzullah Turan çiftine mutluluklar diliyoruz.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x