YEL TERÖRÜ LANETLEDİ

YEL TERÖRÜ LANETLEDİ

 

“Kamu Sen Bilecik İ Temsilcisi Ömer Yel geçtiğimiz Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşen hain terör saldırısıyla ilgili  yazılı bir basın açıklama gerçekleştirdi.

“Terörü lanetleyerek birlik ve beraberlik mesajları veren Yel açıklamasında şunları kaydetti:

“Başkent’teki terör saldırısından ötürü milletçe acılar içindeyiz. 28 şehidimiz, 61 yaralımız var. İçte ve dışta endişe verici olaylarla karşı karşıyayız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Makamları âli olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizin kederli ailelerine ve bütün Türk Milletine başsağlığı diliyoruz, acılarını paylaşıyoruz.
           Bu saldırı doğrudan 78 milyonluk Milletimizin tamamına yapılmıştır. Teröre, terörün iç ve dış uzantılarına müsamaha gösteren Devlet mekanizmaları, bu olay sonrasında nerelerde hata yapıldığını ve hangi güvenlik zaafları oluştuğunu sorgulamak durumundadır. Böylesine trajik bir olaydan sonra suçlu arama niyetinde değiliz. Zaman her zamankinden daha çok birlik ve beraberlikte kenetlenme zamanıdır.
           Türkiye Kamu Sen olarak terörün her türlüsünü bütün kalbimizle kınıyor, telin ediyoruz. Devlet mekanizmalarının terörle mücadelesini de sonuna kadar destekliyoruz. Terör sözcülüğü yapanlara, terörü hoş göstermek için alalama yapanlara karşı da tedbir alınmasını öneriyoruz. Kimse Türk Milleti’ni terörle yıldıramaz. İçte ve dışta Türk Milleti’ne kefen biçmeye çalışanların sonunun öncekiler gibi korkunç olacağını hatırlatıyoruz.
           Son olarak bu hadise PKK-YPG-IŞİD gibi taşeron örgütlerin boyunu aşıyor gibi gözükmektedir. Türkiye’nin içteki terör yuvalarını ezmesi ve dışta da Suriye’nin kuzeyindeki insanî duruma müdahil olması, millî sınırlarına sahip çıkması hangi devletleri rahatsız ettiyse bu olayın arkasında onlar aranmalıdır. Suriye’ye işgalci güç olarak kimler geldiyse onlar aranmalıdır.
Anlaşılan Rus Uçağının düşürülmesi ve Türk Topçularının Azez için YPG güçlerini bombalaması birilerini harekete geçmeye itmiş. Eğer düşen uçağın intikamı alınıyor ve Türk Ordusu’nun Kuzey Suriye’ye yönelik meşru müdafaasına mukabil bir saldırı yapılıyorsa muhakkak arkasındaki dış güçler ifşa edilmelidir. Adı ne olursa olsun ve arkasından hangi devlet çıkarsa çıksın, Türk Milleti’nin kalbi hükmünde olan Başkent Ankara’ya düzenlenen bu komplike saldırıyı düzenleyenler ebedî hasmımızdır.
             Türk Milleti zor zamanların milletidir. Hem yaralarımızı sararız, hem Milletimize düşmanlık edene haddini bildiririz. Tarihte olduğu gibi. " 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam