• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YEL: “Tüm akademisyenlerimizi bu bildiriye imza atmaya davet ediyoruz”

YEL: “Tüm akademisyenlerimizi bu bildiriye imza atmaya davet ediyoruz”

“Milletimizin hayat hakkını, etnik köken ayrımı yapmaksızın, topyekun olarak korumak hem de egemenlik hakkımızdan vazgeçmeyeceğimizi ilan etmek olduğunu bir defa daha vurgulayacağız.” Diyen Yel şunları ifade etti:

"Şuan yaşadıklarımız ne kadar haklı olduğumuzu çok net ortaya koymaktadır"

"Adı çözüm süreci olan, gerçekte PKK 'ya can suyu projesini hiç desteklemedik, çekincelerimizi her ortamda ifade ettik, sözde akil adam olmamız için yapılan teklifi de, tereddütsüz reddettik. Şuan yaşadıklarımız ne kadar haklı olduğumuzu çok net ortaya koymaktadır. Camia olarak ihanetin asla bir parçası olmadığımız için yüreğimiz rahat, alnımız ak Allah'a şükür.

“Dün sözde çözüm sürecinin de yılmaz taraftarı olanlardır”

Şuan yaşadıklarımız ise ülkemize, egemenlik hakkımıza yönelik bir saldırıdır. Sözde çözüm sürecinde bize ve ülkemize yaşatılanlara karşı söz hakkımız saklıdır. Bu konuda her türlü eleştiri yapma hakkı, sadece, bu ihanetin hiç bir şekilde tarafı olmayan camiamıza aittir. Ülkemizin birçok yerinde yaşanan ve egemenlik hakkımıza yönelik açık saldırı karşısında ise yerimiz ve tarafımız şüphesiz, ülkemiz ve milletimizin yanıdır. Böyle bir ortamda güvenlik güçlerimizin verdiği cansiperane mücadeleyi görmezden gelen ve bu haklı mücadeleyi, sözde bir takım değerlere sığınarak, lekelemeye çalışan, bir kısım akademisyenin imzaladığı bildiriyi kökten reddediyoruz. Kime veya neye hizmet ettiği belli olan bu imza kampanyasını kınıyoruz. Emin olun, bugün bu bildiriye imza atanların büyük kısmı, dün sözde çözüm sürecinin de yılmaz taraftarı olanlardır.

“Güvenlik güçlerimizin haklı mücadelesinde yanlarında olduğumuzu bir defa daha vurgulayacağız”

Buna karşılık, yakın zamanda bir imza kampanyası ile güvenlik güçlerimizin haklı mücadelesinde yanlarında olduğumuzu, ülkemizin tek bir çakıl taşından dahi vazgeçmeyeceğimizi, bu coğrafyanın her parçası ile bize ait olduğunu, güvenlik güçlerimiz tarafından, şehitler vermek pahasına yapılan mücadelenin, bir katliam değil, hem milletimizin hayat hakkını, etnik köken ayrımı yapmaksızın, topyekun olarak korumak hem de egemenlik hakkımızdan vazgeçmeyeceğimizi ilan etmek olduğunu bir defa daha vurgulayacağız.

“Bu bildiriye imza atmaya davet ediyoruz”

Ayrıca, bu bağlamda Türk Ocakları Genel Merkezi, terör örgütünün Türkiye’yi bölmek, vatanın bir bölümünü kantonlaştırmak için başlattığı hain saldırılara karşı yürütülen mücadeleyi “Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam” olarak alçakça suçlayan bir grup sözde akademisyenin bildirisine karşı bir bildiriyi imzaya açmıştır. Türk Eğitim-Sen olarak, vatansever Türk aydınları bildirisini destekliyor ve başta sayın eski ve yeni rektörlerimiz olmak üzere tüm akademisyenlerimizi bu bildiriye imza atmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam