Yeni Bakana protestolu karşılama

Yeni Bakana protestolu karşılama

“Unutulan İçköy’e hoş geldiniz” pankartı açan köylü vatandaşlar seslerini yetkililere duyurmaya çalıştılar. İçköy Minibüsçüler Derneği Başkanı Abdülhadi Güzel ve bir grup köy sakini, Bakan Lütfi Elvan’ın Osmaneli İlçesi'ne gitmek üzere hareket ettiği sırada mağdur olduklarını dile getirerek, hiçbir yetkilinin sorunlarıyla ilgilenmediklerini öne sürdüler.

Basın mensuplarına açıklama yapan Güzel “. Ben eylem yapmıyorum mağduriyetim var. 25 Yıldır bu memlekette ikamet ediyorum. Vergi veriyorum ne yolumuz var ne suyumuz var. Çoluk çocuğumuz 4 kilometre okula gidiyor. Bunu hiçbir yetkili nazara almadı. Biz kendi imkânlarımızla Halk Dolmuş Derneği kurduk. Valimiz bize onay verdi. Benim dolmuşların hepsi derneğin önünde yatıyor. Belediye bize hizmet yapmadı. Fatih Bakıcı jandarmayı bizim üzerimize salıyor. Bizim üzerimizde bir baskı var. Biz kendi evimizde çıkamıyoruz.” Dedi

Bakana yakından ulaşmaya çalışan Güzel, jandarmanın koruma engeline takıldı. Protestosu yine sonuçsuz kalan köylü vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldılar. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç