“YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN BAŞARI VE MUTLULUKLA GEÇMESİNİ DİLİYORUM”

“YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN BAŞARI VE MUTLULUKLA GEÇMESİNİ DİLİYORUM”

Belediye Başkanı Nihat Can, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim dönemi dolayısıyla yayımladığı mesajında; ‘’2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin bütün çocuklarımız ve gençlerimize başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum’’ dedi.

Mesajında eğitimin toplumsal ve sosyal yaşantımızdaki önemine değinen Belediye Başkanı Nihat Can; eğitim öğretim dönemine başlayacak öğrenci ve öğretmenlere başarılı ve verimli bir dönem geçirmeleri temennisini ileten Belediye Başkanı Nihat Can, şunları kaydetti:

” Öncelikle, yarınlarımızı emanet ettiğimiz, sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize de minnettarız. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer, okuldur. Eğitim; bir milleti özgür, bağımsız, şanlı ve hatta sosyal toplum halinde yaşatır veya bir milleti esaret ve sefalete terk eder. Buna ilişkin eğitimin yaşantımız boyunca ne kadar önemli bir yerde olduğunu unutmamalıyız. Bu süreçte kendilerinin mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimize de büyük görev düşmektedir. 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla gelecekte en parlak meşaleye sahip olacak olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bilecik Belediyesi olarak bu yıl da, her yıl olduğu gibi eğitime olan desteklerimiz devam edecektir. Ele aldığımız bütün çalışmalarımıza da çocuklarımızı ve gençlerimizi hiçbir zaman hatırdan çıkarmıyoruz. Onların gerek eğitim anlamında gerek sosyal aktivitelerini yerine getirme anlamında, spor alanları, dinlenme ve eğlence alanlarını oluşturmaya devam ediyoruz. Yeni dönem projelerimiz arasında olan Çocuk Trafik Eğitim Pisti, Eğitim Bilim ve Deney Merkezi,  Bilgi Evleri projelerini, çocuklarımızın eğitimine büyük katkılar vereceği inancıyla gerçekleştirdik ve gerçekleştireceğiz. Diğer yandan çocuklarımız ve gençlerimizi bu yıl da birbirinden güzel kültürel ve sanatsal aktivite ile buluşturmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceyle, yeni eğitim öğretim yılının kutlu olmasını temenni ediyor, yarının bilim adamlarını yetiştirecek olan fedakar öğretmenlerimize kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam