YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN İLK ZİLİ ÇALDI
admin • 28 Eylül 2015 13:20:58 
YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNİN İLK ZİLİ ÇALDI

Açılış çelenk sunma töreniyle başladı

Yeni eğitim öğretim dönemi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle başladı. Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir Belediye Başkan Selim Yağcı,Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan,İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Genel Meclisi başkanı Serkan Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, daire ve okul müdürleri ve veliler ile öğrencilerin de katıldığı törende; İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardında açılış töreni Kozabirlik İlköğretim Okulu’nda devam etti.

İlk defa okula başlayacak öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunurken, kimileri de ailelerinden ilk defa ayrı kalmasının hüznünü yaşadı. Törende konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, anne baba ve öğretmenlerin çocukların geleceğindeki önemine değindi.

“Başaracaksınız, buna inanıyoruz”

                Daha sonra Kozabirlik İlköğretim Okulunda gerçekleşen törende konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir konuşmasında şunları kaydetti:“36 bin 300 öğrencimizi 2 bin 500 fedakâr öğretmenimize teslim ediyoruz”

 Bu başarı sizlerin başarısı, geleceğinizin başarısı olacak. Bu başarı, ailenizin başarısı, ülkemizin, milletimizin başarısı olacak. Geleceğimizin başarısı olacak.Bundan hiç kimsenin şüphesi yok. Bu zorlu görevde bugün 36 bin 300 öğrencimizi, gencimizi, çocuğumuzu, delikanlımızı çocuğumuzu 2 bin 500 fedakâr öğretmenimize teslime diyoruz. Bu ülkemiz için, geleceğimiz için çok önemli bir husus olacak. Bu mesuliyeti hem öğrencilerimiz, hem öğrenci velilerimiz anne babalarımız hem de öğretmenlerimiz birlikte hareket ederse bu sonucu alabilecekler, bu başarıyı elde edebilecekler. Ne mutlu bize ki bugün bize bahşedilen en önemli varlıklar olan çocuklarımızın bir programında hep birlikte onları geleceğe daha iyi hazırlayabilmek için bir törende bütün ilimizin ileri gelenleriyle, protokolümüzle birlikte, bu neşeyi, bu mutluluğu beraber yaşıyoruz. Geleceğimiz öğrencilerimize, gençlerimize, çocuklarımıza, delikanlılarımıza bağlı. Ne kadar kaliteli bir eğitim verirsek, geleceğe de bu kadar emin, güvenli, huzurlu olarak bakma imkânına sahip olacağız."

Altınkaynak; “Eğitimin asıl amacı; bireyde var olan bilgi ve sevgi ışığını yakmaktır”

Öğrencilere ve velilere seslenen diğer isim ise Bilecik Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak oldu. Yeni eğitim-öğretim yılına ilişkinbir konuşma yapan Altınkaynak şu ifadeleri aktardı:

““Kıymetli Öğretmenler, Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler;

Bugün hepimizin yüzünde aynı umutların parıltıları dolaşmakta, her birimizin yüreği aynı umutlarla çarpmaktadır. Eğitimin asıl amacı; bireyde var olan bilgi ve sevgi ışığını yakmaktır. Bizlerde ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerinde bilgi ve sevgi ışığı yakmak üzere 2015- 2016 Eğitim Öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz."

 

          İlimizde 2014-2015 eğitim öğretim yılında, bugün il genelinde yaklaşık 36.300 öğrenciye, 2.500 öğretmen ile 219 kurum, 1.550 derslik ile eğitim- öğretime başlıyoruz.

“Öğretmenlerimize inancımız tamdır”

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;
           Biliyorum her biriniz fedakârca çalışmaktasınız. Geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, iyi yetişmiş birer fert olarak, bilgiyi üreten ve bu bilgileri gelişen teknoloji ile ekonomik yararlılığa çeviren, öz güveni yüksek bireyler olarak yetiştirmede en büyük görev sizlere düşmektedir. Bunları yaparken fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenin görev ve sorumluluğu içinde davranacağınıza olan inancım tamdır. 

“Öğrencilerimiz; başarının yolu düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer”

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrencilerimiz;
           Bütün bu hazırlık, bütün bu telaş sizler içindir. Okullarımız sizin beyinlerinizin ilim ve irfanla, kalplerinizin dostluk ve güzel ahlakla bezendiği ilim yuvalarıdır. Sizi geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Size emanet edilen eşyaları tertipli, düzenli kullanınız, okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. Hiç unutmayınız ki, başarının yolu düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer.

“Velilerimiz; çocuklarımıza cesaret verelim”

Saygıdeğer  Velilerimiz;
           Hepimizin bildiği gibi insan hayatında ilkler unutulmaz anlardır. Çocuğun ana kucağından ayrılıp, ikinci ana kucağı olan okula başlaması asla unutulmaz. Bizlere emanet ettiğiniz yavrulara karşı sizin sorumluluğunuz, sadece çocuğunuzun ihtiyacını karşılamak değil, onlara evde ve sosyal ortamlarda destek verip ilgilenmektir. Çocuklarımızın çalışmalarında ve etkinliklerinde iyi birer gözlemci olalım, sabırlı davranalım. Çocuklarımıza cesaret kırıcı değil, destekleyici yaklaşımlarda bulunalım.
          Ne kadar eğitim, o oranda kalkınmışlık anlayışından hareketle hepinizin İlköğretim Haftasını kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, ailelerine, Bilecik’imize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor ve sözlerimi Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye vasiyetiyle bitirmek istiyorum. “Yükümüz ağır, işimiz çetin, gücümüz kıla bağlıdır. Allah yardımcınız olsun.”

Protokol öğrenci sıralarında

4. sınıf öğrencilerinin 1. Sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği vermesi ve halk oyunu gösterilerinin ardından program sona erdi. Programın ardından başta Vali Nayir olmak üzere törene katılan protokol öğrencilerin sınıflarını ziyaret ederek sohbet etti.

 

  

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x