• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeni eğitim öğretim yılı başladı

Yeni eğitim öğretim yılı başladı

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, öğretmen ve öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını okudu. 

Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Atatürk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen ve Belediye Başkan Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Mennan Çokhızlı, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Şişman, daire ve okul müdürleri ve veliler ile öğrencilerin de katıldığı törende yaptığı konuşmada, Bilecik'in eğitimde, Türkiye'nin en iyi illeri arasında bulunduğunu ve altyapısı bakımından da son derece iyi durumda olduğunu kaydetti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ilgi ve desteğiyle Bilecik ve Bozüyük merkezdeki okul ve yurt ihtiyaçlarını da karşılayacaklarını ifade eden Akpınar, şöyle konuştu:

"Çocukları sadece karnelerine bakıp değerlendirmek yerine okulla ilişkilerde bulunup öğretmenlerimizle, idarecilerimizle, çocuğun günlük, haftalık gelişimini takip edersek daha başarılı bir sonuç alabiliriz. Öğretmenlerimiz velilerle ilişkileri sıcak tutmalı. Okul idaresi velileri okula çağırdığı veya görüşmek istediği zaman sanki bir ihtiyaçları var, onun için çağırıyorlar endişesine kapılıyorlar. Öğretmenlerimizin de velileriyle, öğrencileriyle yakın ilişki içerisinde olmaları eğitimin kalitesini daha da artıracaktır. Bu konuda idarecilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yapması gereken çalışmalar var. Yeni yapılacak okulların ferah alanlara yapmamız gerekir. Çocukların oyun sahası, spor salonlarının olabileceği alanlara yer olması lazım."

– "Öğrenciler, ülkemizin geleceğidir"

Şişman da dünyanın hızlı değişim ve gelişim içerisinde bulunduğunu ve yapılan yeni düzenlemenin değişim ve gelişimi yakalamak için olduğunu vurguladı.

Amaçlarının bilgi aktarmak olmadığını, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen bilgiyi paylaşabilen, teknoloji üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüven sahibi nesil yetiştirebilmek olduğunun altını çizen Şişman, öğrencilere hitaben şöyle konuştu:
       "Her anne-baba çocuklarının mutluluğu için yaşar. Sizleri çok seviyoruz, sizlere sonsuz güven duyuyoruz. Cumhuriyetimiz sizlerle sonsuza tek yaşayacak ve yücelecektir. İnanıyorsanız ve çalışıyorsanız başarılı olursunuz. Aile büyüklerinizin ve öğretmenlerinizin uyarılarına kulak verin ve o uyarıları anlayıp, doğrusunu yapmaya çalışın. Unutmayın ki, size yapılan uyarılar, hayat tecrübesinden süzülen altın damlacıklar gibidir. Lütfen okulunuza devam ediniz ve derslerinizi düzenli takip ediniz. Başarı, düzenli ders takibi ve disiplinli olmaktan geçer. Öğrenciler, ülkemizin geleceğidir. Öğrencilerimizi, Türk milli eğitimin temel ilkelerine inanmış, insan haklarına saygılı, kendisiyle barışık, yardımlaşmayı ve paylaşmayı öne alan sorumluluklarını bilen gençler olarak hayata hazırlamak öncelikli görevimiz olacaktır."

Okul Müdürü İsmail Işık ise eğitimin, üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreç olduğunu bildirdi.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine çiçek vermesi, Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu Halk oyunları ekibinin gösterisiyle devam eden tören, Akpınar ve beraberindekilerin, sınıfları gezmesiyle sona erdi.

Akpınar, daha sonra Şişman, Özüdoğru ve İl Genel Sekreteri Halis Nalbant ile 2013 yılında inşaatına başlanan ve tamamlanan Pelitözü köyündeki ilk ve ortaokulunda incelemede bulunarak, sınıfları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti.

2013-2014 eğitim öğretim yılında il genelinde 159 okulda 2 bin 449 öğretmenin görev yapacağı ve 36 bin 443 öğrencinin eğitim göreceği bildirildi.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam