YENİ VALİ ELBAN GÖREVE BAŞLADI

YENİ VALİ ELBAN GÖREVE BAŞLADI

“İLİMİZİN TÜM DİNAMİKLERİYLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Yayınlanan son Valiler Kararnamesi ile Bilecik Valiliğine atanan Vali Süleyman Elban göreve başladı.

1

Vali Elban’ı, Bilecik Valiliği önünde Vali Vekili Ekrem Ballı, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdür Vekili Hicri Görgün, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri, valilik personeli ile muhtarlar karşıladı.

3

Vali Elban yaptığı konuşmada, bir tarih ve kültür ili olan Bilecik’te göreve başlayacak olmasından dolayı çok büyük mutluluk ve onur duyduğunu ifade etti. Vali Elban, makam odasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:“Osmanlı’nın kurulduğu ve ilk başkent olan bu şehir yani kuruluş şehrinde, milli mücadele’nin ilk zaferinin kazanıldığı ve düşmana karşı makus bu milletin tarihinin yenildiği bu topraklarda, kurtuluş topraklarında bir tarih kültür ili olan güzel Bilecik’te görev yapıyor olmaktan, bu göreve başlamaktan çok büyük mutluluk ve onur duyduğumu başlangıçta belirtmek isterim.

2

İlimizin sanayi, madencilik, tarım, eğitim, turizm hülasa her alanda bulunduğu noktadan daha iyi bir yere gelebilmesi için elimden gelen tüm gücümle çalışmak istediğimi ve çalışacağımı burada ifade etmek istiyorum.

4

Bütün bunları yaparken bir şeyin altını mutlaka çizmek isterim, o da insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi’nin doğduğu bu topraklarda yapacağımız tüm çalışmalarda insan onurunu, insan haysiyetini ve insan haklarını insanı çalışmamızın odağına koyacağımızı ve yapacağımız tüm çalışmalarda kamu, özel sektör, STK’lar hülasa ilin tüm dinamikleri ile beraber hareket ederek ortak aklı harekete geçirerek hep birlikte bir şeyler yapmaya çalışacağımızı ifade etmek istiyorum.

5

Allah mahcup etmesin, İnşallah bu görevimiz memleketimize, vatanımıza hayırlı olur. Hayırlı hizmetler yapmamıza vesile olur.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam