YENİ VALİMİZİ GÖREVE BAŞLADI

YENİ VALİMİZİ GÖREVE BAŞLADI

Bilecik’e yeni atanan Vali Bilal Şentürk göreve başladı. Bilecik Valiliği’nde yapılan törenle karşılanan Vali Bilal Şentürk görevine başladı. Bilecik’teki kurum müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirilen törende Vali Bilal Şentürk karşılandı. Ardından Valilik makamında bir takım açıklamalar yapan Vali Şentürk, bu zamana kadar 76 tane il gördüğünü, görmediği 5 ilden bir tanesinin de Bilecik olduğunu söyledi.

Vali Bilal Şentürk açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi; “Gelirken de gördüm öncesinde de baktık Bilecik genel anlamıyla kuruluş ve kurtuluşun şehri. Ne tekim Anadolu’nun giriş kapısı diye atletiğimiz Ahlat’ta Kaymakamlık yapmış biriyim. Sonuç olarak Anadolu karargahının kurulmuş olduğu, Ertuğrul Gazin’nin otağını kurduğu bir yer. Yine Kurtuluş Savaşında Kuvai Milliye Birliklerinin mücadele ettiği, kritik adımların atıldığı bir yer olan Bilecik’te Vali olarak göreve başlamanın gururunu yaşıyorum. Bu büyük bir onurdur.

Bizlere bu görevi veren Cumhurbaşkanımıza ve İç İşleri Bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu görevler birer nöbettir ve sorumlulukları son derece yüksektir. Göreve talip olmak değil verilen göreve hakkını vermektir esas olan. Öncelikle vatandaşımızın huzurunu sağlama noktasında bu şirin ilimize her yönüyle hizmet edeceğiz. Zaten Bilecik huzurlu bir il. Bu huzuru daha da geliştirme noktasında paydaş olan bütün birimlerle beraber çalışacağız. Hem nimet hem külfet noktasında paylaşımcı olacağız. Burada bir iz bırakmak arzusundayım.
Çok farklı görevlerde bulundum. En son İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Görevini yürüttüm. Oradan güzel dostluklar aldık geliyoruz.

Bilecik butik bir şehir, üniversitesiyle buradaki mevcut ekonomik sanayisiyle, tarihi, doğal kültürel zenginlikleriyle bunları harmanlayarak burada yaşan insanların huzuru için ortak bir anlayışla herkesi kucaklayacak bir dille, kamu yararını üstün tutarak hizmet etmeye çalışacağız. Bize el uzatan, taş üstüne taş koyan herkesle birlikte çalışacağız. İyi niyetle samimiyetle sorunların üzerinden gelmeye çalışacağız.
Ülkemizin beraberliği bütünlüğü anlamında tehdit oluşturan ne varsa onlara karşı duruşumuz çok nettir. Bilecik’te bu anlamda çok büyük bir tehdit yok.

Üniversitemiz var, gençliğimiz var, spor ve gençlik faaliyetlerinde ezberci anlayışın ötesine geçerek bilgiyi uygulamaya geçirme gayreti içerisinde olacağız.Onun yanında Bilecik potansiyeli çok yüksek bir yer. Bir tarafta Marmara, bir tarafta Karadeniz,  bir tarafta Ege, bir tarafta İç Anadolu, 4 bölgenin kavşağında olan bir yer. Ve özellikle İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Eskişehir gibi gelişimini büyük ölçüde tamamlamış veya zirveye doğru taşımız olan illerin arasında kalarak bu potansiyeli çok iyi kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. 6 tane organize sanayi bölgesi var. İçini doldurarak, yapılan işin hakkını vererek var olan potansiyeli kullanmamız lazım. İmkanların heba edilmeden yapmalıyız. Arkasından yeni alanlar açarak ilimizi daha geliştirmeliyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam