“YENİ YÖNETMELİK BÜYÜK KAZANIM”

“YENİ YÖNETMELİK BÜYÜK KAZANIM”

"Sürenin Kısalması Sevindirici"

25 Ağustos 2015 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelikle ilgili yaptığı açıklamasında Ergün, Basın Kartı sahibi olma noktasında yeni yönetmelikte kolaylaştırıcı yenilikler getirildiğini belirterek bu durumdan memnun olduklarını söyledi. Ergün konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Yeni yönetmelikle birlikte gelen bekleme süresi kısalması gazeteci arkadaşlarımızı sevindirici bir haber oldu. Ayrıca engelli gazeteci arkadaşlarımız da bekleme süresi aranmadan basın kartı sahibi olabilecekler. Basın İş Kanunu kapsamında en az 5 yıl çalıştığını belgelendiren meslektaşlarımız da bekleme süresi uygulanmadan Basın Kartı alabilecekler. Basın kartı olmayan meslektaşlarımız emeklilik işlemlerinde yıpranma hakkından yararlanamıyorlardı. Yeni yönetmelik bu açıdan emeklilik işlemlerinde yarar sağlayacaktır." Değişen yönetmelikle Basın Kartı Komisyonunda da yenilikler oluştuğunu kaydeden Ergün açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

"Yeni yönetmelikle Basın Kartı Komisyonunun yapısının değişmesi ve Komisyona daha geniş katılım olması sağlandı. Yapılan değişiklik sonucunda komisyonda Anadolu'da görev yapan meslektaşlarımız ve yayın hayatını sürdüren gazete temsilcileri de yer almış olacak." Ergün sözlerine şu şekilde son verdi:  "Online başvuru, online mesleki çalışma gönderimi, gazete ve dergi örneklerinin PDF formatında online olarak gönderilmesi ve e-Komisyon oluşturulması gibi yeniliklerin hukuki zemininin sağlanması da gerçekleşen önemli gelişmeler arasında yer alıyor. Yeni yönetmeliğin meslektaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, komisyonda görev alacak olan başta Anadolu’da bin 200 gazeteyi temsil edecek Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Şevket Erzen ve Mustafa Arslan olmak üzere tüm üyeleri kutlar, başarılar dilerim."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam