• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN GAZETEMİZE ZİYARET

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN GAZETEMİZE ZİYARET

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cafer Aslanboğa ve il yönetimi gazetemizi ziyaret etti. Gündeme dair bir takım değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Aslanboğa, geri de bıraktığımız seçimleri değerlendirdi. Olabilecek erken seçime hazır olduklarını belirten Aslanboğa tüm illerde aday çıkaracaklarını belirtti.

“SAADET PARTİSİ ARTIK DAVASINDAN KOPMUŞTUR”
Siyasette nezaketi getirmeyi, kırıcı değil yumuşak bir üslupla siyaset yapmayı, ötekileştirmeden uzak durmayı arzu ediyoruz. Milletin sıkıntılarını çözüm noktalarında genel merkezimize bilgiler veriyoruz. Bilecik’in sorunları nedir ne değildir? Bunların üzerine çalışıyoruz. Ar-ge merkezimizde güzel projeler üretiliyor.
Saadet Partisinin Genel Merkez Binasına yapılan haciz işlemiyle ilgili konuşan Aslanboğa; “Orası yıllardır ümmetin malı olarak kullanıldı. Yine ümmetin malı olarak kullanılacak. Kimse özel bir sebeple kullanmayacak. Saadet Partisi artık davasından kopmuştur. Dava benimseme ruhu  ortadan kalkmıştır. Bir örnek vereyim; Yenişehir Teşkilatı Fatih Erbakan’ı karşılamaya gitti diye görevden aldılar. Bundan sonrada; ‘Biz Allah yolundan gidiyoruz, Erbakan Hoca’nın izindeyiz’ diyorlar. Bir tane kişi gelirde dava içinde yer almak arzu ediyorsa kimseye engel olmayacağız. Saadet Partisi bu davaya hizmet etmiyor.” Dedi

“MHP TABANI AK PARTİYE OY VERMEDİ”

Saadet Partisinin Millet İttifakına yakınlığından ötürü değerlendirmede bulunan İl Başkanı Aslanboğa; “Saadet Partisinin onlarla bir arada olmasını doğru bulmuyorum. Sol zihniyete doğru bizlerin kayması doğru değildir. 28 Şubat sürecini bir anda unutup, yapılan zulümleri bir kalemde silip onlarla beraber olmamız mümkün olamaz. Olmamalıydı. Saadet Partisinin böyle bir karar alması bizi üzdü. Bizlerde zamanında onlarla aynı yolda yürüdük. Bana göre AK Parti ile ittifak yapmalıydı. Bir tane milletvekili çıkacağım diye CHP’nin milletvekili sayısını arttırdı. Bu yanlış bir politikaydı. AK Partiyi desteklememe rağmen bu karar yanlış bir arardı. En kötüsünü söylüyorum madem bir ittifak olacak AK Parti ile olmalıydı. Belediye seçimlerinde MHP tabanı AK Partiye oy vermedi. Burada AK Parti’nin kaybı büyüktür.” İfadelerini kullandı.
Vatandaşlardan çok iyi tepkiler aldıklarını belirten Cafer Aslanboğan; “Ak Partili arkadaşlarımız var, eskiden bu dava için emek vermiş olanlar var, sol kesimden gelenler var. İyi bir itibar oluştu. Yeniden Refah Partisi heyecan yarattı.” Dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam