• DOLAR
  5,4686
  % 0,01
 • EURO
  6,2125
  % 0,14
 • ALTIN
  229,5834
  % 0,17
 • BIST
  104.326
  % -0,26
YENİKAPI RUHUNA YILDIRIM MI ÇARPTI?

YENİKAPI RUHUNA YILDIRIM MI ÇARPTI?

Bilindiği üzere 15 Temmuz’da yapılmaya çalışılan hain darbe girişimini protesto eden Türk Milleti,  günlerdir sürdürdükleri demokrasi nöbetlerini taçlandırmak ve Milli Birliğimizi Dünya’ya duyurmak amacıyla Yenikapı’da 5 milyon kişinin katılımıyla “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” gerçekleştirmişti. Yenikapı Mitingi’nde adeta tarihi rekor kırılmış; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve 5 milyon vatandaşın katılımıyla tek yürek olunmuştu.

3

YENİKAPI RUHU

Ülkemizde farklı siyasi görüşlerdeki partilerin bir araya gelip birlik ve demokrasi için miting yapması “siyasi milat” olarak görülmüş, gelecek aydınlık günlere “yeni bir kapı” açıldığı umudu tüm Türkiye’yi kaplamıştı. Yenikapı ruhu olarak adlandırılan bu birliktelikten Başbakan Binali Yıldırım’ın o mitingde yaptığı konuşmada söylediği gibi; 16 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a hareket ederken ne kadar umutluysa biz de o kadar umutluyduk.

4

BİLECİK MİLLİ İRADESİNE HER KESİMİYLE SAHİP ÇIKTI
15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye’de siyasi partiler ortak bir paydada buluşarak darbeye karşı tavır oluştururken, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de siyasi partiler kol kola vererek demokrasi ve kardeşlikten yana olduğunu gösterdi. Bilecik ve ilçelerinden yola çıkan binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanı’na akın etti. Bilecik Valisi Süleyman Elban, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün,  Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar ve MHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Karuk konuşma yaptı. Bilecik’te gerçekleşen “Demokrasi ve Şehitler” mitinginde sürekli “milli birlik, demokrasi ve kardeşlik” vurgusu yapıldı.

2

1

AKLIMIZDAN ÇIKARMAMAMIZ GEREK

Gerek Bilecik’te gerekse tüm Türkiye’de gerçekleşen bu Yenikapı ruhunu elbette hazmedemeyenler oldu. FETÖ’sünden PKK’sına,PYD’sinden YPG’sine, DEAŞ’ından TAK’ına, DHKP/C’si hepsi birden Türkiye’yi hedef tahtasına koydu. Bir taraftan TAK Kayseri’de hafta sonu iznine çıkan askerleri hedef aldı, DEAŞ yılbaşında bir gece kulübünü. Diğer taraftan biri Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü önünde, bir başkası İzmir Adliyesi’nin önünde saldırı gerçekleştirdi.

İşte Türkiye bu kadar kansızla savaşırken oyunlar, planlar ve amaçlar bu kadar açıkken dikkatli olmamız gerekiyor. Milli Birliğimiz için canını ortaya koyan Ömer Halisdemir’i, Fethi Sekin’i ve binlerce şehidimizi aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

AĞZIMIZDAN ÇIKARMAMAMIZ GEREK

Bilecik gibi milli birlik ve beraberliğine düşkün, sağduyusu ve duyarlılığı yüksek, tarihi bir misyonu olan, akraba’nın hatta kardeşlerin farklı siyasi partilerde görev aldığı bir şehirde; hele ki babamız yaşında öğretmen kökenli bir adama mesela şunun gibi cümleler kurmamalıyız:“Isırcan mı?”

Ayıplarlar ki öyle de oldu….

5

YENİKAPI ŞUAN SADECE BÜYÜK BİR MEYDAN…

Şimdi sormamız gereken soru şu; “Türk Milleti’nin milli birlik, demokrasi ve kardeşliğini ifade eden Yenikapı ruhu bugün yaşatılabiliyor mu?”

Yenikapı ruhu az önce bahsettiğim gibi terör örgütleri tarafından yok edilmeye çalışılırken; ülke içinde ise kişisel çıkarlar, koltuk sevdası, menfaat ve şov uğruna feda ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş yolunun geçtiği Yenikapı şuan sadece büyük bir meydan….

seko

NEDEN Mİ?

Bilecik’te Ak Partili bir İl Genel Meclisi Üyesi TBMM’nin hararetinden etkilenerek CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi’ne hakarete varan cümleler sarf ediyor. Sonrasında ise  kendini aklamaya çalışırken alakasız bir şekilde şunları söylüyor:

“Bu ülke 15 Temmuz’da zor bir gece yaşadı. 15 Temmuz gecesi birileri evinde televizyon karşısında ellerini ovuştururken biz, Ülkücü arkadaşlarımızla, Büyük Birlik Partili, Saadet Partili arkadaşlarımızla beraber sokaklarda darbeye karşı direndik. Bizler Türk Milleti olarak zor günlerde kenetlenmesini iyi biliriz.”

15 Temmuz gecesi evinde televizyon karşısında ellerini ovuşturan birilerinin kim olduğu merak konusu?

6

CHP’LİLERİ SAYMAMAK SİZCE DE MANİDAR DEĞİL Mİ?

Darbe karşısında direnenleri sayarken Ülkücüsünü, Büyük Birlik Partilisini, Saadet Partilisini sayıp Bilecik’te son seçimde 44 bin 792 oy almış, TBMM’de ilimizi 4 dönemdir temsil eden, vekili olan Cumhuriyet Halk Partilileri saymamak sizce de manidar değil mi?

Sahi Yenikapı ruhumuza ne oldu? Yıldırım mı çarptı?

7

BU SAYEDE 7 DÜVEL DE ÖĞRENMİŞ OLDU.

Son olarak şunu da hatırlatmanın yararı olduğunu düşünüyorum ki bilmeyenler öğrensin ve bilip de görmezden gelenler hatırlasın. 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve her kesim tarafından Milli Kahraman ilan edilen Şehidimiz Ömer Halisdemir’in ailesinin nasıl bir gelenekten geldiğini bu sayede 7 düvel de öğrenmiş oldu. CHP’nin kurmayları Muharrem İnce, Yaşar Tüzün ve daha bir çok Milletvekili şehidimizin Niğde’deki kabrini ziyaret ederek ailesine başsağlığı dilediklerini gazetemizde yaptığımız haberle paylaşmıştık…Saygılar.

(20.01.2017-Bilecik)

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam