“YENİKÖY’DE BİRLİKTE YENİ ADIMLAR” PROJESİ BAŞLADI

“YENİKÖY’DE BİRLİKTE YENİ ADIMLAR” PROJESİ BAŞLADI

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Yeniköy’den sorumlu Ziraat Mühendisi Aylin Işık ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Sosyolog Gülşah Kavka tarafından Kırsal Alanda Kadın Farkındalık Projesi “Yeniköy’de Birlikte Yeni Adımlar” projesi kapsamında eğitimlere başlandı.

Konuyla ilgili İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunlar aktarıldı:

“Bu projeyle Bilecik’e bağlı Yeniköy Köyü’nde yaşayan kadınların tarım ve hayvancılık faaliyetlerini daha bilinçli yapabilmeleri için gerekli eğitimleri vererek bunları kültürel ve psikososyal faaliyetler ile güçlendirmek amaçlanmıştır. 07.01.2014- 27.03.2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitim çalışmalarına İl Müdürlüğümüz personellerinden Ziraat Mühendisi, Sosyolog, Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi ve Ev Ekonomistinin katılımı yanında kurumumuz dışından Spor Antrenörü, Diyetisyen, Diş Hekimi, Ebe, Kosgeb yetkilisi katılım sağlayacaktır. 

Bu kapsamda 17 kadın çiftçimizin katılımı ile başlanan eğitim faaliyetlerinin ilki 07.01.2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Ziraat Mühendisi Aylin Işık tarafından Gübreleme, Sosyolog Gülşah Kavka tarafından Evlilik ve Aile Hayatı konuları anlatılmıştır. 14.01.2014 tarihinde gerçekleşen eğitimde ise Ziraat Mühendisi Aylin Işık tarafından Sulama, Sosyolog Gülşah Kavka tarafından Aile İçi İletişim konularında sunum yapılmıştır.” (İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç