• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YENİPAZAR BELEDİYE BİNASININ BORCU ÖDENDİ

YENİPAZAR BELEDİYE BİNASININ BORCU ÖDENDİ

İller Bankasından borçlanarak 1998 yılında yapımına başlanılan ve 2000 yılında faaliyete geçen Yenipazar Belediye binasının borçları tamamen ödendi.

İller Bankasından borçlanarak yapılan Yenipazar Belediye binasının 2014 yılında Belediye Başkanı İlhan Özden tarafından, tekrar taksitlendirilen borçları 13 Aralık 2019 tarihi itibari ile son borcunun ödenmesi ile Belediye Tüzel kişiliğine kazandırıldı.

“Yağmurun ardından güneş açmıştır”

Borçlarının kapatılmasının ardından Belediye Tüzel kişiliğine aktarılan Yenipazar Belediye binası hakkında açıklama yapan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden belediyenin artık oturmuş bir belediyecilik anlayışı ile hizmet yaptığına dikkat çekti. Başkan Özden, “Yenipazar Belediyesinin gücü mevcut koşullarda rahatlıkla borcunu ödeyecek kapasitede, rahatlıkla yönetilecek konumda ve durumda, artık oturmuş bir belediyecilik anlayışı var. Bu bina borcunun ödenmesiyle birlikte Belediyemizde artık yağmurun ardından güneş açmıştır. Bizim ilkemiz, inancımız, kültürümüz gereği deryanın kenarında olsanız dahi, damlayı israf etmeyiniz. Bizim yönetim anlayışımız ve felsefemiz gereği bu duyarlılığı gösteriyoruz. Şuan kısıtlı olan imkânlarımızı çoğaltma çalışması içerisindeyiz, çoğalması da o imkânları israf etmemiz anlamına gelmez. Bizler yokluğu, yoksuzluğu bilen, her koşulda nasıl hareket edilmesini bilen bir anlayışa sahibiz. O açıdan burada baştan sona israf mantığı vardı da ben onu önlüyorum mantığı değil, daha dikkatli, daha etkin çalışmalar yapılarak israfa fırsat vermeme, bize verilen görevi vebal anlayışıyla hayata geçirip çalışmalar yapıyoruz. Elbette bunun da sonuçlarını alıyoruz, kazanan İlçemiz, devletimiz, ülkemiz oluyor. Allah israf edeni sevmez, kulu hiç sevmez. Vaktimizi, kaynaklarımızı israf etmeyeceğiz. İsraf olan yerde bereket olmaz” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam