YENİPAZAR İLÇE PROTOKOLÜ AZ KALSIN YANGININ İÇİNDE KALIYORDU

YENİPAZAR İLÇE PROTOKOLÜ AZ KALSIN YANGININ İÇİNDE KALIYORDU

Yenipazar’da bulunan Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı Batandere mevkisinde kullanılmayan tarım arazisi üzerinde henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangında ilçe protokolü büyük tehlike atlattı.

Arazinin kuru ot olması ve rüzgarın etkisiyle yangın alevler kısa sürede yayılırken, Yenipazar, İnhisar Belediyesilerine ait itfaiye ekipleri, Bilecik Orman işletmesinden gelen arazözler müdahale etti. Bölgeye Yenipazar Kaymakamı Yavuz Kartal, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, İlçe Jandarma Komutanı Cumhuriyet Gürcan gelerek, incelemeler yaptı.

Kaymakam Kartal, Belediye Başkanı Özden Ve İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Tehlike Atlattı

Yangın sonrası olup biteni anlatan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden “Harmankaya Kanyonu yolu üzerinde Batandere mevkisinde kullanılmayan tarım arazisi üzerinde çıkan arazi Yangını, ilçe kaymakamımız sayın Yavuz Kartal’ında bizzat bulunduğu belediyemize ait iki adet itfaiye, bir adet iş makinesi, 8 personel ve ilçe jandarma Komutanı sayın Cumhuriyet Gürcan ve altı görevli personelin müdahalesi ile, sonucu ciddi ağır sonuçlar doğuracak olan arazi yangını ormanlık alana atlamadan kontrol altına alındı. Arazi yapısının bozuk olması, çorak toprak yapısına sahip olan arazi üzerindeki yıllarca yetişen ve kuru ot örtüsünün hızlı bir şekilde yanması, belediyemiz itfaiyelerinin üst yapılı ve on teker araçlar olması nedeni ile yangın alanında rahat hareket edememeleri nedeni ile bir an Kaymakamımız Sayın Yavuz Kartal, Belediye Başkanımız Sayın İlhan Özden ve Jandarma Komutanımız Sayın Cumhuriyet Gürcan’ın bulunduğu grup, Belediye İş makinesinin yanmaktan kurtarılması için çalıştığı esnada yangın içinde kalma riskini beraberinde getirdi” ifadelerini aktardı.

Vatandaşlara daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Başkan Özden; “ İlçemize, ilimize, ülkemize, Sayın Kaymakamımıza, Başkanımıza ve Komutanımıza büyük geçmiş olsun” dedi.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam