Yenipazar’a Karate Kursu Açıldı

Yenipazar’a Karate Kursu Açıldı

 

 

            Özdemir yaptığı açıklamada, “Beyaz Kuşak Karate kursunu gelen yoğun istek üzerine açmaya karar verdik. Türkiye Karate Federasyonu Bilecik Temsilcisi Kıdemli Antrenör Mustafa Afyon tarafından Yenipazar Kapalı Spor Salonu’nda hafta sonları 30 öğrenciye gruplar halinde verilen kursumuz Nisan 2013 tarihine kadar devam edecek. Sporculara Karate Federasyonundan lisans alınacak. Özellikle okul dışında kalan zamanlarını sokakta ve bilgisayar başında geçiren çocukların olumsuz alışkanlıklar edinmelerini önlemek, sosyal ve sportif faaliyetlerini arttırmak amacıyla böyle bir kurs düzenlemeyi düşündük.” dedi.

            Antrenör Mustafa Afyon ise Karate’nin bilimsel çalışma metoduyla yönlenen mantık esasına dayalı bir spor oyunu olduğunu ifade etti. Afyon şöyle konuştu:

“Kulüplerde veya özel karate eğitimi alan kişilerde, pratiği içerisinde gelişen bireysel öz kontrol becerisi gelişir. Karate, vücudun bir anda kasılıp gevşemesini, ani ve hızlı hareketini sağlar, zamanla kişiyi gerçek felsefesine ulaştırır. Doğal hareketlerin bir serisi olarak sürdürülen karate aktiviteleri bir yandan kişiye has moral gelişimi sağlarken öte yandan da reflekslerini mükemmelleştirerek kullanılabilir olmasına imkan tanır. Karate sporuna katılan bir kişinin, beden eğitimi ihtiyacı giderilir. Boyun, bel, sırt kasları gevşer ve ağrıları giderilir. Tüm vücuda esneklik kazandırılır. Karate zihinsel ve fiziksel faydaların yanında çok eğlenceli bir spor dalıdır.”

Afyon, karate kursunun çocukları gelişim ve etkileşim yaşlarında bilimin de desteklediği gibi spor ve sanat faaliyetlerine yönlendirmekle sosyal ve kültürel anlamda gelişmelerini, beceri ve yeteneklerinin artmasını sağlayacağını belirtti. Ayrıca bu donanımlarla yetişen bir çocuğun, olayları izleyen değil yaşayan, tüketen değil üreten, kendine güven duyan bir kişilik kazanmış ve en önemlisi de sağlık problemlerinin önlenmiş olacağını ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam