• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YENİPAZAR’DA ÇOCUK PARKI AÇILDI

YENİPAZAR’DA ÇOCUK PARKI AÇILDI

Bilecik Belediyesi tarafından Kardeş Şehrimiz ve ilçemiz Yenipazar’a yaptırılan Bilecik Belediyesi Selim Yağcı Parkı’nın açılışı düzenlenen muhteşem tören ile çocuklarımızın hizmetine girdi.
Eğitime ve çocuklarımıza yönelik birçok güzel çalışmayı ilimizde gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, bu yöndeki katkılarını ilçelerimize de ulaştırmaya devam ediyor.
Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan ve Yenipazar Belediyesi’nin 08.05.2018 tarih ve 26 sayılı kararı ile Bilecik Belediyesi Selim Yağcı Parkı olarak isim verilen park, Yenipazar ilçesinde verilen iftar yemeğinin öncesinde yapılan törenle hizmete girdi.
Gerçekleştirilen programa; Yenipazar Kaymakamı Kadir Duman, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Selim Yağcı, Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, AK Parti Yenipazar İlçe Başkanı Ahmet Çağlayan, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Karuk, Milletvekili Adayı İbrahim Sertan Yalçınkaya, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
AK Parti Bilecik Milletvekili Adayı Selim Yağcı ise yaptığı konuşmada; ‘’Öncelikle Bilecik Belediyesi tarafından Kardeş Şehrimiz Yenipazar’a kazandırılan bu eser dolayısıyla duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ayrıca Yenipazar Belediyesi’in encümen kararı ile Bilecik Belediyesi Selim Yağcı Parkı olarak isimlendirilen parkın açılışına hoşgeldiniz. Gerçekten Bilecik her zaman diyoruz Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun diyarı bir şehir. İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın düsturunun çıktığı bir şehir. Bunun için temel hedefimiz insanımıza en iyi şekilde hizmet etmek. Bunu bazen bir kamu görevlisi olarak yapıyoruz. Bazen bir siyasetçi olarak yapıyoruz bazen de bir vatandaş olarak yapıyoruz. Bundaki amacımız insanımıza yararlı olmak ve onların kullanabileceği eserler gerçekleştirmektir. İşte Yenipazar’da İlhan kardeşimiz büyük gayretlerle çalışmaya devam ediyor. Yenipazar’a böyle bir parka ihtiyaç duyduklarını belirttiler. Zaten biz her iki şehir, meclisimizden almış olduğumuz karar ile Kardeş Şehirleriz. Biz de Yenipazar’ımıza yeni ve yakışır bir parkı kazandırmak istedik. Niyetimiz hayır olduğu için akıbeti de hayır oldu. Biz iki şehir böyle güzel bir işte ittifakı kurduk. Daha sonrasında ise siyasi büyüklerimiz de Cumhur ittifakını kurdular. Cenabı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Bu güzel tesisi hemşehrilerimize ve çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu etsin’’ ifadelerini kullandı.
BAŞKAN CAN:” ÇOCUKLARIMIZA HAYIRLI OLUR”
Belediye Başkanı Nihat Can ise Bilecik Belediyesi olarak Kardeş Şehir ve ilçemiz Yenipazar’a güzel bir çalıştırma gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ‘’Diğer ilçelerimizle olduğu gibi Yenipazar ilçemiz belediye başkanları ile devamlı bir araya geliyoruz. Belediye Başkanımız İlhan Özden’in Yenipazar’lı çocuklarımız için böyle güzel bir talebi oldu. AK Parti Milletvekili Adayımız ve Gönüllerin Başkanı Selim Yağcı da sağ olsun böyle bir çalışmayı başlattı ve bugün tamamlayarak birlikte hizmete açıyoruz. Adayımız Selim Yağcı’ya bu güzel çalışması için teşekkür ediyorum. İnşallah buradaki kardeşlerimize ve çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olur’’ ifadelerini kullandı.
BAŞKAN ÖZDEN:” BUGÜN GERÇEKTEN ÇOK MUTLUYUZ”
Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden ise Yenipazar olarak güzel ve önemli bir günü yaşadıklarını belirterek, ‘’Bilecik Belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan Bilecik Belediyesi Selim Yağcı Parkının açılışına hoş geldiniz. Bugün gerçekten çok mutluyuz. Öncelikle bizlere, şehrimize ve çocuklarımıza böyle bir parkı hediye eden Eski Bilecik Belediye Başkanımız ve AK Parti Milletvekili Adayı Selim Yağcı ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Yenipazar’ımız, komşu belediyeler ve il belediyemizin katkılarıyla güzelleşiyor ve gelişiyor. Ben bu parkın çocuklarımıza ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum’’ dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Adayı İbrahim Sertan Yalçınkaya ise Bilecik Belediyesi tarafından güzel bir çalışmanın gerçekleştirildiğini belirterek, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.
Bilecik Belediyesi Selim Yağcı Parkı’nın açılışı konuşmaların ardından gerçekleştirildi ve katılımcılar iftar sofrasında bir araya geldiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam