YENİPAZAR’DA PANAYIR VAR..

YENİPAZAR’DA PANAYIR VAR..

İlhan Özden: “Biz yine eski gelenekleri yaşatmaya çalışıyoruz”

Bilecik Yenipazar ilçemizde panayır düzenlenecek. 26-30 tarihleri arasında düzenlenecek olan panayır’ın 4 gün süreceği belirtildi

Kültür ve Ticaret panayırı adı altında kurulacak olan panayırın evveliyatının çok eskilere dayandığı öğrenilerek panayırların birlik, beraberlik, hasret giderme, buluşma adı altında ticarete de çok olumlu etkiler yansıttığı ifade edildi. Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, “Hatırladığım kadarıyla tarihi 1940’lara dayanan, her yıl geleneksel olarak düzenlenen kültür ticaret panayırı dışarıdan gelen esnafların, halkın bir arada dostça, kardeşçe kaynaştığı, birleştiği, buluştuğu bir gelenektir.

“Eskiden daha farklı olarak adına harman pazarı denilirdi”

Panayırda ilçelerden satıcılar gelir, 1. gün tezgahlarını kurarlar. Eskiden daha farklı olarak adına harman pazarı denilirdi ama şimdi biraz özelliğini yitirdi. Ancak biz yine eski gelenekleri yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Diğer yandan Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden 26-30 Ağustos tarihleri arasında kurulacak olan panayıra herkesi davet ettiğini belirterek panayır süresince sürpriz eğlencelerin de olabileceğinin sinyallerini verdi.

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam