YENİŞEHİR-BİLECİK KARAYOLUNDA YAPIM ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

YENİŞEHİR-BİLECİK KARAYOLUNDA YAPIM ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

AK Parti Bursa Milletvekili Şahin: “Bilecik’i limana, Bursa’yı da ulusal demir yoluna yakınlaştıracak olan bu yol, turizm ve kültürel kalkınmaya da olumlu katkı sağlayacak”

Yenişehir-Bilecik arasında ihaleye itiraz edilmesiyle yarım kalan yol yapım çalışmaları, hukuki sürecin tamamlanmasıyla yeniden başladı.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, Yenişehir-Bilecik karayolu için Karayolları Genel Müdürlüğünün açtığı ihaleye bir dizi itiraz olduğunu hatırlatarak, 2014 yılında hukuki süreç başlayınca 8 kilometrelik bölümü bitirilen yolda çalışmaların yarım kaldığını belirtti.

Hukuki sürecin şubat ayının sonunda bittiğini aktaran Şahin, mart ayı başında da yüklenici firmaya yer tesliminin yapıldığını vurguladı. Milletvekili Şahin, yapım işini üstlenen yüklenici firmanın şantiye kurma çalışmalarına başladığını belirtti.

Çalışmalara Yenişehir’den başlanacağını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

seh2

“Öncelikle Yenişehir kuzey çevre yolunda 4 kilometre gidiş, 4 kilometre geliş olmak üzere toplam 8 kilometre olan bölümün yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. 30 kilometrelik diğer kısımda da yarım kalan 22 kilometre ve Bilecik köprülü kavşağının da 2 yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor. Yolun bitmesiyle birlikte Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bilecik ile ikinci başkenti Bursa birbirlerine daha da yakınlaşacak. Bilecik’i limana, Bursa’yı da ulusal demir yoluna yakınlaştıracak olan bu yol, turizm ve kültürel kalkınmaya da olumlu katkı sağlayacak.”AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam