YENİŞEHİR YOLUNDA ÖNEMLİ GELİŞME

YENİŞEHİR YOLUNDA ÖNEMLİ GELİŞME

“SÖZLEŞMEYİ YAPTIKTAN SONRA YAPIMINA BAŞLAYACAĞIZ”

Karayolları 14.Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu Yenişehir yoluyla ilgili son gelişmeleri anlattı. Yazıcıoğlu İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada ihalenin KİK (Kamu İhale Kurumu) sürecinin sona erdiğini ifade ederek “KİK’ten Genel Müdürlüğümüze bu yoldaki en son yapılan ihaledeki düzeltme hakkında bilgi verildi” dedi.

 

Yazıcıoğlu KİK’in verdiği düzeltme kararının ihaleye giren firmalara bildirdiğini belirterek 10 günlük itiraz süresinin olduğunu, bu süre içerisinde de itiraz olmazsa tekrar sözleşme yapılacağını ve yolun yapımına başlanacağını söyledi. Karayolları 14.Bölge Müdürü Yazıcıoğlu şunları aktardı:  

 

“10 gün içerisinde itiraz eden olmazsa….”

“Yenişehir-Bilecik-Osmaneli ayrım yolumuz Kamu İhale Kurumunda incelenmekteydi. Şu an KİK’ten Genel Müdürlüğümüze bu yoldaki en son yapılan ihaledeki düzeltme hakkında bilgi verildi ve bu düzeltme doğrultusunda şuan Karayolları Genel Müdürlüğümüz kesinleşen ihale kararına karar verdi ve geçen hafta bunu ihaleye giren firmalara bildirdi. Kamu İhale Kurumunda beklediğimiz karar çıktı.  Şu an itibariyle 10 günlük bir süre bekleniyor. Çünkü itiraz süresi 10 gün. Eğer bu 10 gün içerisinde itiraz eden olmazsa inşallah bu sene en yakın zamanda sözleşmeyi yaptıktan sonra yapımına başlamış olacağız.” 

BETÜL SÖNMEZER 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam