• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YENİŞEHİR YOLUNUN FATİHİ: VALİ BÜYÜKAKIN

YENİŞEHİR YOLUNUN FATİHİ: VALİ BÜYÜKAKIN

Yeni yılın ilk İl Koordinasyon Toplantısı Vali Tahir Büyükakın başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya; Vali Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, kamu kurum il müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve bölge müdürlüklerinden yetkililer katıldı.
DSİ, Karayoları, Orman, İlbank gibi kurumların sunum yaptığı ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi toplantıya Karayoları Bölge Müdürlüğü damgasını vurdu.
“HER ŞEYİ DURDURUN YENİŞEHİR BİTSİN”
Toplantıda illardır Bilecik’in en büyük sorunu olan ve nice Valiler eskiten Yenişehir yolu en hararetli gündem maddesi oldu. Vali Tahir Büyükakın Yenişehir yolundaki kararlılığını kesin sözlerle gündeme taşıdı.
Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu yaptığı sunum sırasında; “Yenişehir yolunda aksamalar oldu ama şu anda kesintisiz devam ediyoruz. 25 kilometre yolumuz kaldı 1 kilo metrenin maliyeti 1 Milyon Dolar civarında. 2019 yılında yolu bitireceğiz” ifadelerini kullanması üzerine; Yenişehir yolunun 2018 yılında bitmesi gerektiğini vurgulayarak sunuma müdahale eden Vali Büyükakın; “Yolun bitmemesi için hiçbir sebep yok, Karayolları Genel Müdürümüzle de görüştük bunun sözünü aldı. Gerekirse ilimizde ki, belediyelerdeki tüm imkânları seferber eder, muhtarlarla birlikte bende bizzat sahaya iner çalışırım. Eğer o yol bitmezse karayollarının karizması çizilir. Artık şehir için ne denli önemli olduğunun anlaşılması lazım. Bu zamana kadar nice yolar yaptığınızı ben biliyorum. Bitmemesi kabul edilemez. Biliyorsunuz ki 20 Ocakta Başbakan geliyor. Başbakanın uçağını Yenişehir’e indirelim. Yolu görsün, görürse kaynak artırır herhalde. İsterseniz dağları veririn bu yol bitmezse kıymeti yok” ifadelerini kullanarak sert sözler söyledi.
Ayrıca toplantıda, Gölpazarı-Yenipazar, Söğüt- Bozüyük yoları da gündeme gelirken Pazaryeri aydınlatma çalışmaları da konuşuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Tebrik ve takdir ediyoruz Sayın Valimizi, İlimizde dirayetli, kararlı ve sözünün eri bir mülki amirimiz var, Sayın Valim birde ayni kararlılıkla Hastanemize el atsanız, acil hastalarımız Ambulansla çevre il ve ilçelere sevk ediliyor, çok yazık Ayvalık’a, Yalova’ya Bilecik’ten hasta sevk ediliyor, bu geçmiş ve şimdiki yerel yöneticilerimizin ayıbıdır. İnşallah bu hizmetleri sizler bu memleket insanlarının hizmetine sunarsınız. Saygılarımla.

  2. Helal olsun sayın valimize yolun bıyığını görmek en büyük mutluluk

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam