Yer Çekimine Meydan Okuyorlar

Yer Çekimine Meydan Okuyorlar

 

Nefes kesen gösterilere imza atan efsanevi Çin Ulusal Akrobasi Topluluğu, Türkiye’deki sanatseverlerden büyük ilgi görüyor. Püren Group organizasyonuyla Türkiye’ye gelen topluluk, ‘Spectacular Acrobatics’ adlı en popüler gösterilerini sahneleyecekleri Türkiye turnesi öncesi İstanbullu sanatseverlerle buluştu.
18 altın madalyası olan topluluk, İstanbul Kongre Merkezi’nde 3 gün süren sahne programını tamamladı. 1950’de kurulan ve bugüne kadar 80’den fazla ülkede binlerce gösteri yapan topluluk, fizik kurallarını hiçe sayarak yerçekimine meydan okuyor.
Gösterideki çok ileri ses ve ışık kompozisyonları, özgün sahne tasarımı ve farklı hanedanlara ait renkli giysi ve kostümler izleyicilere Çin hanedanlarının farklı sanat tarzlarını sunuyor. Bir bisiklete 15 kişinin bindiği, denge, estetik, sabır, zekâ, uyum ve olgunluğun simgesi olan dansçılardan oluşan efsanevi topluluk, yeni yıl itibariyle Türkiye turnesine çıkacak. Çin Ulusal Akrobasi Topluluğu, 29 – 5 Şubat tarihlerinde İzmir’de, ardından da Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Eskişehir ve Denizli gibi birçok kentte gösterilerini sürdürecek.Milliyet
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam