YERLİ VE MİLLİ EL DEZENFEKTANIMIZ “BOREL” HAFTAYA RAFLARDA

YERLİ VE MİLLİ EL DEZENFEKTANIMIZ “BOREL” HAFTAYA RAFLARDA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hemşehrimiz Fatih Dönmez, yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanımız BOREL’in seri üretime girdiğini ve önümüzdeki hafta raflarda yerini alacağını belirterek; “Kovid-19 ile mücadelemizde bütün kurumlarımızla milletimizin yanındayız Bugünlerin de hep birlikte üstesinden geleceğiz” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bakanlığın yeni dönemdeki çalışmaları ve önceliklerini AA muhabirine değerlendirerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha hızlı ve verimli bir hizmet sürecinin amaçlandığını ve bu kapsamda devlet sistemine “yeni bir elbise dikildiğini” söyledi. ( Volkan Furuncu – Anadolu Ajansı )

İlk etapta 100 ml. boyutundaki BOREL el dezenfektanlarını uygun fiyattan piyasaya sunacaklarını ve 1 litre ve 5 litrelik boyutlardaki üretim çalışmaların halen devam ettiğini söyleyen Hemşehrimiz Bakan Dönmez, Kovid-19 ile mücadelede kişisel hijyenin önemine dikkat çekerek, üretilen el dezenfektanının içeriğinden bahsetti.

Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımıyla üretildiğini söyleyen Hemşehrimiz Bakan Dönmez; “Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanımız, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini koruyor ve cildin tahriş olmasını önlüyor. Böylece üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek etkilere karşı koruyor. Ayrıca etil alkol uçtuktan sonra geriye kalan bor ve esansiyel yağlar antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde ayrıca eldeki bakteri ve mantarları da öldürerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam