‘‘YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER’’

‘‘YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER’’

İHH İnsanı Yardım Vakfı dünya çapında ve ülkemizde on binlerce yetim çocuğa destek olmaya devam ediyor. Her geçen gün destekçileriyle büyüyen ve bu bağlamda uluslararası bir yardım kuruluşuna dönüşen İHH Bilecik’te de faaliyetlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bilecik İHH Başkanı Şemsettin Yıldırım önderliğinde birçok yardım projesini Bilecik’te de hayata geçiren yardım kuruluşu, dünyanın dört bir yanındaki yetim kalan çocuklara ulaşarak onları destekliyor. ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesiyle birçok yetime yardım ulaştıran vakıf aynı zamanda paylaşma ve kardeşlik duygularını da öğrencilere aşılıyor.

 

Ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlerinin çoğunun İslam coğrafyası üzerinde bulunduğunu belirten Bilecik İHH Başkanı Şemsettin Yıldırım yaptığı derlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Bizlere emanet olan bu yetim çocuklarımızın çoğu korumasız ve çok sayıda tehdit altında hayatını sürdürmeye çalışıyor. Çocuk kaçakçılığı, çocuk askerliği, çocuk işçiliği, organ mafyası, madde bağımlılığı, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri bu korumasız çocukların karşılaşabileceği tehditlerden bazıları. Koruma altına alınmayan ve desteklenmeyen yetimlerin büyük bir kısmı maalesef bu tehditlere uzun bir süre dayanamıyor. Misyoner kuruluşlar ise sahipsiz kalan milyonlarca yetim çocuğa Müslüman ülkelerde dahi ulaşarak, onları kendi çıkarları için kullanıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfımız onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyor. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

Dört bir yandaki 54 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 90 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 135 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz. Dünyanın 12 ülkesinde 36 adet yetimhane ile çocuklarımızı, geleceğe güvenle içerisinde adım atmaları yönünde huzur dolu bir yaşam ortamı sunuyoruz.

İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyanın dört bir yanındaki bağışçılarının destekleriyle yetimlere destek olma ve bir nebze çocuklarımızın yarınlarına umut olma adına faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Yetimlere destek olmak isteyen bağışçılarımız, her ay 125 lira ile bir çocuğumuza sponsor olabildiği gibi Vakfımızın SMS sistemi aracılığı ile yetim destek havuzuna katkı da sağlayabiliyor. Bilecik ilimizde 100’e yakın sponsorumuz, Türkiye’mizin ve dünyamızın çeşitli bölgelerinde bulunan yetimleri her ay düzenli olarak destekliyor. Bunun yanında 6 yıldan bu yana Milli Eğitim Bakanlığımızca birlikte yürütülen ‘‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’’ projemiz kapsamında, Milli Eğitime bağlı okullarımız, yetim çocuklarla gönül köprüsü kuruyor. Bilecik ilimizde de bu proje kapsamında çok sayıda okulumuz yetimlere destek olurken, projeye destek veren öğrencilerimiz kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi biz biz yapan duygularını geliştiriyor.

Hiç tanımadığımız bir bölgede sessiz-sedasız bir şekilde dua eden yetim kardeşimizin, duasının kabulü olan tüm gönüllülerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor ve tekraren , ‘‘Yetim Gülerse Dünya Güler’’ diyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam