YILBAŞI GECESİNİ MEKKE’NİN FETHİ AYDINLATTI

YILBAŞI GECESİNİ MEKKE’NİN FETHİ AYDINLATTI

 Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Saadet Partisi Bilecik İl Başkanı Fuat Göçen, İSOMDER Bilecik İl Başkanı Ömer Taşçı ve AGD İlçe Başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından sinevizyon eşliğinde Mekke'nin fethi ve AGD Bilecik Şubesi'nin faaliyetleri anlatıldı.

Şube Başkanı Sadık Savak, yaptığı konuşmada, Mekke'nin fethinin yıldönümünde, hak ve adalet temelli yeni İslam medeniyetinin, imanlı ve şuurlu gençler tarafından filizleneceğini dile getirdi.

Programda konuşan AGD Bilecik Şube Başkanı Sadık Savak,bir insanın kurtuluşuna vesile olmanın bütün insanlığı kurtarmak gibidir dedi Savak şöyle konuştu:

 "Ahlak ve maneviyat inancıyla çalışmalarını yürüten ve ülkemizin her köşesinde var olan Anadolu Gençlik Derneğimiz duruşu, istikameti ve ülkemiz genelinde yaptığı faaliyetleriyle, gençliğimizin birlik ve beraberliğinin, sevgi ve kardeşliğin adresi, öncüsü olmuştur.

 Mekke'nin fethi güven, sabır, zafer ve kurtuluştur. Mekke'nin fethi iman, ilim, itaat, teslimiyet, huzur ve sevinçtir. Mekke'nin fethi, hakkın hakimiyeti ve şahlanışı, batılın ise yok oluşudur."

Şube Başkanı Savak'ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiir, ezgi ve ilahi dinletisi gerçekleşti. Mekke'nin fethini konu alan kum gösterisiyle süren programda ayrıca AGD lise grubu taekwondo gösterisi yaptı.

 

 

 

Peygamber Efendimiz (SAV)'ın hayatı ve Mekke'nin Fethi anlatıldı. Programın devamında  Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam