Yıldırım, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Yıldırım, Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Aday adaylığı ile ilgili duygularını paylaşan Yıldırım, “Böyle mutlu bir günde tekrar bir araya gelmek büyük bir onur. Çünkü neden onur? 2001 yılında ak parti adı konulmadan önce Bilecik’e gelip Bilecik’in teşkilatlanması için neler yapılabiliriz çalışmaları başlattık. Neticede bir tohum attık Bilecik’e. Bu tohum hamdolsun bugün geldiğimiz noktada çınar olmaya doğru gidiyor. Son 4 yılda da sayın Başkanımız ve diğer yönetim kurulu üyelerimiz Bilecik’te AK Partimizi çok güzel temsil ediyorlar. Çok güzel şeylere imza atıyorlar. Biz de dedik ki bu güzel şeylerin bir parçası da biz olalım. Bu parça içerisinde biz de yer alalım. Biz de onların çalışmalarını tecrübelerimizle, bilgi birikimimizle destekleyelim.

 

‘Bilecik bizim için bir sevda oldu’

 

30 yıllık bir Ankara hayatım var benim. Bunun son 12 yılı Ankara-Bilecik diye geçti. Çünkü 4 yıl burada festivallere sponsorluk yaptım. Kent konseyi üyeliğim oldu 2007-2008 yıllarında. Bilecik’ten hiç kopmadık. Bir de Ankara Bilecikliler Derneği Başkanlığını yürütüyorum 8 yıldan beri. Birçok öğrencimize Ankara’da burs verdik. Onların dertleriyle ilgilendik. Yani Bilecik bizim için bir sevda oldu. Geç tanıştık belki 2001’de uzun süre dışarıda kaldık ama 2001’den beri Bilecik gerçekten bizim için bir sevda oldu. Bunu da hiçbir beklenti içerisine girmeden siyasetende olsa hiçbir beklenti içerisine girmeden yaptık. Bunu Bilecik’te takdir edecektir. Biz hiçbir zaman küsmedik. Partimiz için, partimizin başarılı olması için her şeye varız. Kesinlikle varız. Üzeyir Yıldırım ya da Ahmet, Mehmet meselesi değil benim bakışım noktasında mesele partinin başarılı olması. Bu duygu düşüncelerle gösterdiğiniz ilgiden dolayı size teşekkür ediyorum.”

2023 doğrultusunda Marmaray’ın açıldığını ifade eden Yıldırım, “Cemil Çiçek Marmaray’ın hizmete açılmasıyla ilgili, ‘İki yakası bir araya gelemeyen bir ülke iki yakayı birbirine bağlayacak hale geldi.’ dedi. 2001’i hatırlayalım. 2001 yılındaki durumumuzla bugün geldiğimiz nokta Cemil Bey’in söylediği doğrular. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül de Marmaray’ın açılışını değerlendirdi. Kendisi, ‘Büyük projeler için önce rüyası görülür. Sonra ideal olur, vizyon sahibi iş bilenler de bu projeyi gerçekleştirirler.’ Başbakanımız ne demiş? Yaptığı yorumda diyor ki, ‘Başbakanın bir şey söylemesine gerek yok. O projeleri gerçekleştiren adam. Rüyasını gördüğü projeleri gerçekleştiren adam.’ 2001-2013 siyasetine baktığımızda Türkiye’de Bilecik’te de görüyorsunuz. Hamdolsun Allah sağlık, sıhhat versin, Başbakanımızı başımızdan eksik etmesin.

 

‘Barışalım mesajını vermeye gerek yok çünkü dargın değiliz’

 

Muhalefet ne derse desin, güneşi balçıkla sıvamak mümkün değil. Dedeleri gemileri karadan yürüttü, torunu trenleri denizden yürüttü sözü aslında AK Parti iktidarının 2002-2013 vizyonunun, iktiranını geldiği noktayı bize ifade ediyor, özetliyor. Bu çerçeve içerisinde yerel yönetimde yer almak istiyoruz. Hiç dargınlık olmadı bizde, kimseyle dargın değilim ben. Bilecik’te 11 yıllık süre içerisinde hiç kimseye dargın olmadım siyasetten, olmam da. Barışalım mesajını vermeme gerek yok çünkü dargın değiliz. Hiçbir sıkıntımız olmadı. Sonuna kadar mücadelemizde Bilecik için mücadelemizde elbirliği yaptık, işbirliği yaptık. Bundan sonraki yönetimimiz de bir eğitimci gözüyle olacak. Ben eğitimciyim. Daha sonra eğitim yayıncılığı yapıyorum. Kitap işiyle uğraşıyoruz.

 

‘Biz söz hakkı veriyoruz’

 

Biz söz hakkı veriyoruz. Eğitimci söz hakkı verir. Hakım ne yapar son sözü söyler. Biz son sözü hiçbir zaman söylemedik, söylemeyeceğiz de. Hep söz hakkı vereceğiz. Yönetim tarzımız bu olacak. Bu yönetim tarzı içerisinde birlikte inanın yeni şeyler katacağımızı düşünüyorum.

Karar noktasında çok uzun süre düşündüm. Sayın Başkanımızla paylaştım, sayın Vekilimizle paylaştım, Ankara’da genel merkezimizde, burada sevdiğimiz, saydığımız ağabeylerimizle paylaştım. Ama bana ihtiyaç olduğunu hissettim. İnşallah önce teşkilatımız, sonra Bilecik halkımız bu desteği bize verirse 2014 yılında yapılacak seçimlerde partimizi %50’nin üzerinde bir oyla burada neticeye ulaştırmak istiyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş da, “Bir aday adaylığı müracaatı daha Üzeyir Bey’den aldık. Kendisine, partimize ve milletimize hayırlı olsun diyorum. Neticede AK Parti milletin kurduğu bir parti bunu her zaman söylüyoruz. Milletin kurmuş olduğu partide teşkilatlarda görev yapan arkadaşlarımız bu işe gönül verip zaman ayıran fedakarane şekilde çalışmaya devam ediyor. Milletimizin yetiştirmiş olduğu değerler gelip partimize siyaset yapma isteğinde arzusunda oluyorlar ve bize gerek belediye başkanlığı aday adaylığı noktasında, gerek belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyeliği noktasında müracaatlarını yapıyorlar yerel seçim öncesi. Üzeyir Bey de daha önce milletvekilliği aday adaylığı süreçlerini geçirdi. Uzun süredir Bilecik kamuoyunda kendisini tanıttı.

Daha önce milletvekili aday adayı olmuştu kendisi. Neticede bugün de belediye başkanı aday adaylığıyla gündeme geldi. Müracaatını değerlendirme kriterleri malum. Bu değerlendirme süreci içerisinde teşkilatlar halkın nezdinde ve neticede üst komisyon olarak genel merkez kararını verecek. Biz de her zaman söylediğim gibi istişareye dayalı bir yönetim anlayışı, istişareye dayalı bir aday belirleme anlayışı, istişareye dayalı bir hizmet anlayışı var. Bu süreçte de bu istişareyle neticede bir karar verilecek. Verilen karara hepimiz saygı duyacağız. Bu karara uyacağız.

Ben başta Üzeyir Bey olmak üzere aday kim olursa birlik ve beraberlik içinde bizlere daha önceden adaylığı süreci sonrasında destek verdiği gibi önümüzdeki süreçte de destek vereceklerine inancım sonsuz. Neticede gelen arkadaşlar gerek düşünceleriyle aday adayı olan arkadaşlar. Gerekse önerileriyle mutlaka bizlere ve aday olarak seçime katkı sağlayacaklar. Ben birlik ve beraberlik içerisinde bu yarışı götüreceklerine, partimize katkı sağlayacaklarına daha sonra da belediye başkanlığını kazanma noktasında gereken desteği, kaynaşmayı, birlikte hareket etmeyi, önümüzdeki süreçte inşallah gösterecekler, ona inancım sonsuz. AK Parti kurulduğu günden bu zamana kadar gerek teşkilatlar nezdinde gerek aday adaylığı süreçlerinde hiçbir zaman için bölünme, parçalanma yaşamadı. Her geçen gün büyüyerek devam ediyor. İnşallah büyüyerek de devam edecek. Biz teşkilat mensubu olarak, sorumluluk makamındaki kişiler olarak kendi üzerimize düşeni yapacağız. Birlik ve beraberliği hiçbir zaman için bozmadan her aday adayı arkadaşa eşit mesafede durarak bundan önceki süreçte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de bizim duruşumuz bellidir. Bu duruşumuzu sergileyeceğiz inşallah. Neticede yapılan istişareler sonunda kim hak ediyorsa ona karar verilecek. Biz de bunun arkasına teşkilatlar olarak çalışıp önümüze koymuş olduğumuz hedefleri başta il belediye başkanlığı olmak üzere diğer ilçe ve beldelerde belediyelerin hepsine talip olduğumuzu söyledik. Bizim hedefimiz budur. Takdir teveccüh milletindir. Karnemizi onun önüne koyacağız. Millet neyi takdir ediyorsa ona saygımız sonsuz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da inşallah milletin takdirine, teveccühüne laik olarak millet devam derse bizde millete layık olduğu hizmetleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vermeye çalışacağız. ben aday adaylığının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam