Yıldırım’dan Gazetemize Ziyaret

Yıldırım’dan Gazetemize Ziyaret

Ziyareti sırasında konuşan Yıldırım, Bilecik’i kalkındırmak istediğini ve yeni bir vizyon kazandırmak istediğini söyledi. Açıklamasında Belediye Başkanı olursa yapmayı planladığı projeleri anlatan Yıldırım şöyle konuştu:

“Ülkemiz seçim atmosferine girdi. Yerel seçimler 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak. Seçimler demokrasinin en büyük nişanesi. Seçimsiz bir demokrasi düşünülemez. İlçelerimizi illerimizi de biliyorsunuz seçimlerle belediye başkanları yönetir.

 

‘Diğer aday adaylarından daha şanslı olduğuma inanıyorum’

 

Bizler 2001’den beri AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte kuruluşunda yer alarak, başlangıçta yer alarak bugünlere kadar geldik. Daha önce milletvekilliği aday adaylığımız oldu. Süreçte partimizin yanında yer aldık. Biz hep AK Partili olduk, başka partili olmadık. Hep AK Partili kalacağız. Bu seçimlerde de Bilecik Belediye Başkanı adayı olmak için geldik. Diğer aday adaylarımız da var. Onlardan şanslı olduğuma inanıyorum. Bilecik’i daha iyi tanıyorum. Bilecik teşkilatının bana destek vereceğine inanıyorum. Halkımızın teveccüh göstereceğine inanıyorum. Bu konuda şüphem yok.

 

‘Tüm Bilecik halkının belediye başkanı olacağım’

 

Hamdolsun bir lekemiz yok. Siyaseten de ticareten de lekemiz yok. Yapacaklarımız var Bilecik’te. Onun heyecanını taşıyorum. Çok heyecanlıyım. Geriye Bilecik’e tekrar geriye yönetici olarak dönmek istiyorum. AK Parti teşkilatıyla birlikte, Bileciklilerle birlikte Bilecik’i kalkındırmak istiyorum. Yeni bir vizyon kazandırmak istiyorum. Tüm Bilecik halkının belediye başkanı olacağım. Benim parolam o. Aynı broşürlerimde de bunu vurguladım. Seçildikten sonra tüm Bilecik halkının belediye başkanı olacağım. Neler yapacağız? Broşürlerimizde de halkımıza dağıttık. Broşürlerimizde 4-5 madde sıraladık. Çağdaş Bilecik’i yeniden kuracağız dedik. Tarihi kimliğini taşıyacak ama. Osmanlı izlerini taşıyan yapısıyla yapıların mimarisinde çağdaş Bilecik’i tekrar kuracağız. Bilecik’i kültür ve turizm kenti yapacağız. Eski Bilecik’i yeniden inşa edeceğiz. Burası bir kültür ve turizm kenti olacak. Yeni kent alanları oluşturacağız. 20 bin nüfusun yaşayacağı belki 25 bin nüfusun yaşayacağı yeni bir kentleşme yapacağız. Tabi işsizliği olmayan bir Bilecik olacak. Özel sektörü Bilecik’imize taşıyacağız.

 

‘Öğrencilerimizin yanında olacağız’

 

Ben eğitimci olduğum için öğrencilere çok önem veriyorum. Öğrencilerimizin yanında olacağız. Öğrencilerimize yurt imkanı olsun, ev imkanı olsun, burs imkanı olsun belki bunları belediyeden vermeyeceğiz ama işadamlarımızla görüşerek, işadamlarımızı devreye sokarak öğrencilerimize sahip çıkacağız, çıkmalarını sağlayacağız. Bu noktada aracı görevi yapacağız.

Hanım kardeşlerimiz için projelerimiz var. Onları sosyal hayata katacağız. Evde oturmak yok. Bilecik’i kalkındırmak için erkeğiyle, kadınıyla, öğrencisiyle beraber çalışacağız onlarla ilgili kurslarımız olacak. BİLMEK adını vereceğiz. Yöremizdeki uğraşı alanlarıyla ilgili kurslarımız olacak, onlara iş imkanı sağlayacağız.

Bir de en önemlisi Bilecikspor hak ettiği yerde değil şu anda. Çok üzgünüm ondan dolayı. Önce BAL Lligi’ne, sonra 3. Lig, 2. Lig 10 yıl eğer belediye başkanı olursam Bilecik’te 10’uncu yıla kalmadan Süper Lig’e çıkaracağız Bilecik’i.

Bilecik halkının bana destek vereceği noktasında, AK Parti teşkilatının bana destek vereceği noktasında hiçbir şüphem yok.”

Gazetemiz Sahibi Mehmet Ergün, ziyaretinden dolayı Yıldırım’a teşekkür ederek aday adaylığı sürecinde kendisine başarılar diledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç