• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YILIN EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI

YILIN EN İYİ BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI

Gerçekleştirilen büyük organizasyonda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ''En Başarılı İl Belediye Başkanı'' olarak seçildi.

Dünya da ülkemizin de aralarında olduğu pek çok ülkede Akıllı Şehirler Zirvesi' ni düzenleyen kurum olarak  tanınan Londra merkezli Eurasia Strategies LTD Belediyeler, şehircilik, kentsel dönüşüm ve hizmet projeleriyle yarışmaya katılan şehirleri buluşturuyor.

Kentsel dönüşümün gündemde olduğu ülkemizde belediyelerimiz ve iştirakleri şehircilik, ulaşım, sağlık, sosyal sorumluluk, kültür ve sanat, çevre vb. pek çok alanda projeleriyle yarışmaya katılımın sağlandığı programda Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik'i en iyi şekilde temsil etti.

Halkın verdiği oylarla gerçekleştirilen yarışmada; Yaşam Boyu Hizmet ve Başarı Ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk'e verildi.

''En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı'' kategorisinde; Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin seçilirken  ''En Başarılı İl Belediye Başkanı'' ise Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı olarak seçildi.

''En Başarılı İlçe Belediye Başkanı'' İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın seçildiği yarışmada, En başarılı kent valisi ise Bursa Valisi Münir Karaloğlu seçildi.

Programda ayrıca birçok kategoride ödül almaya hak kazanan diğer Belediye Başkanıları da ödüllerini aldı.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

''ÇALIŞMALARIMIZ VE PROJELERİMİZİN HALKIMIZ TARAFINDAN TAKTİR EDİLMESİ BİZLERİ ÇOK MUTLU EDİYOR''

Gerçekleştirilen törenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik adına güzel bir anı yaşamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Konuşmasına; ''Marifet iltifata tabidir'' ifadesiyle başlayan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Çalışmalarımızın, projelerimizin toplum tarafından halkımız tarafında olumlu bir şekilde değerlendirilmesi ve böyle kaliteli kuruluşlar tarafından ödüle layık görülmesi bizleri son derece mutlu ediyor. Bu bizlerin gücünü ve kuvvetini son derece arttırıyor. Gerçekten Bilecik, kuruluş ve kurtuluşun şehri, dirilişin şehri. Hedefimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında İnşallah Bilecik'i, şahlanışın da toprakları yapmak istiyoruz. Geçmişiyle övünen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen marka şehir Bilecik'i oluşturmayı istiyoruz. Hemşehrilerimizin bu teveccühüyle de biz 12 yıldır, 3. dönem olarak bu görevi yapma çabası ve gayreti içindeyiz. Gerek hemşehrilerimizin ve vatandaşlarımızın oylarıyla gerek böyle faaliyetlerle uğraşan kurumlar tarafından düzenlenen Altın Şehirler temalı yarışmasında seçilmemiz gurur ve mutluluk verici bir durum. İnşallah bundan sonra da daha iyiye daha güzele ulaşma anlamında çabalarımız ve gayretlerimiz devam edecektir'' dedi.

GOLDEN CITY AWARDS

Golden City Awards, Şehirlerin pek çok kategoride projelerle yarıştığı, aynı zamanda yaşam alanlarımız olan kentlere ruh ve hayat veren, toplumun günlük yaşamına değer katan, yaşam kalitesini arttıran, çevre duyarlılığı olan, geçmişi barındırırken, geleceği de planlayan ve yaşatan, çevresel, mekânsal, yaşamsal alt yapı, üst yapı, eğitimsel, sağlıklı, teknolojik, kültürel, sosyal, vb. tüm alanlarda başarılı bulunan çağdaş şehircilik projelerinin, ödüllendirildiği bu alandaki farkındalık yaratan en önemli, saygın marka yarışmasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam