Yılmam Kurtulmuş’u İstifaya Davet Etti

Yılmam Kurtulmuş’u İstifaya Davet Etti

“Mart 2014 yerel seçimleri sürecinde AK Partimizin Bilecik ilinden aday adayı olmaya karar verdiğimi müteakip defalar hem basın yoluyla hem de yüz yüze sohbetlerimle bu kararımı Bilecik kamuoyuyla paylaştım. Bu süreçte yaşadığım olumsuzlukları hem İl teşkilatının yetkilileriyle hem de daha sonraki süreçte AK Parti Genel Merkezimizle açık yüreklilikle paylaştım 6 aday adayının ortaya çıktığı temayül yoklamasıyla hem İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve hem de Merkez İlçe Eski Başkanı Serkan Yıldırım’ın teşkilatımızı baskı altında tutmak istemeleri dışarıdan aday dayatmasında olmalarına itirazımı yüksek tondan yaptığım malumunuzdur. Adayımız bellidir mevcut Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya şimdiden adaylığının hayırlı olmasını diliyorum ve de dediğim gibi 6 aday adayın içinde olduğu için kendisine desteğim her manada sonuna kadar tam ve eksiksizdir. Selim Bey değil de bu 6 arkadaşın içinden başkasına da aynı şekilde tutumumun olacağının bilinmesini isterim.

Bu açıklamamı yapmamdaki zaruret şundandır değerli İl Başkanımız Ramazan Kurtulmuş Bey’in şeffaf demokrat AK  Partimizin geleneğine uygun bir şekilde olduğunun ispata davettir.

Şimdi soruyorum, 11 AK 001 plakalı siyah Passat marka 2007 model aracın 2011 genel seçimler öncesi satın alınırken bu arabanın 68.000 TL’lik maddi hasarlı yani pert bir araç olduğunu bilerek mi aldınız? 11 AK 001 bilmeyerek mi? Kaça aldınız? AK Parti Bilecik İl Başkanlığı’na pert bir araç alma zarureti nerden doğmuştur? Yapılan harcamaların satın alımında nasıl yapıldığı kayıtlı mıdır? Bu aracın bedeli nasıl ödenmiş, araç kimin üzerine alınmıştır? Bu araç AK Parti’nin aracı değil midir? Şayet partinin aracı ise neden 3. kişiler üzerine alınmıştır? Bu aracın giderlerinin nasıl karşılandığını da kamuoyuyla paylaşınız.

2007’den 15.11.2013 tarihleri arasında 11 kişinin sahip olduğu el değiştirdiği 11 AK 001 aracın pert ve bu kadar çok el değiştirme sebebini bir iktidar partisinin il başkanı olarak emniyet sorgulamasını yaptırmadınız mı? Ya da bilerek mi aldınız? 2011’de pert olan bu aracı nasıl olurda 2013’de şu fiyata sattık tutarı şu dediğiniz o salladığınız belgeyi kamuoyuna basınla paylaşmanız partimizin şeffaflığı açısından yerinde olacaktır. AK Parti Genel Merkez’in diğer tüm illere il başkanlarına makam arabası tahsis etmediğine göre yine AK Parti’nin diğer il başkanlarının çok büyük bir kısmının kendi araçlarını kullandığına göre yine kendi araçlarının masraflarını da kendilerinin üstlendiği bir şeffaflıkta sizin makam arabasını partinin parasıyla başka kişiler üstüne alınıp alınmadığını ne kadar ahlaki ve de etik görüyorsunuz istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Yine aday adaylarımızdan toplanan bağışsız, makbuzsuz paraların durumu nedir? Makbuzlar kesilmiş midir? Kesilmemişse açıktan bu paralar kimin hesabında tutulmaktadır? Böyle bir uygulama sizin istifanızı gerektirmez mi?

Belediye Başkanlığı aday belirlemesinde taraf olmadığınız adayın genel merkezce aday gösterilmesine Bingöl İl Başkanı’nın yaptığı gibi istifa ederek bir duruş sergileme cesaretini gösterebilecek misiniz?

Bu süreçte her konuda tartışılır bir başkanlık ve yönetimimizin Belediye Meclis Üyelerinin belirlenmesinde, İl Genel Meclisi üyelerinin belirlenmesinde, ilçe ve belde belediye başkanlarının belirlenmesinde hangi güç ve siyasi ahlak açısından doğru bulup bulmadığınızı da kamuoyuyla paylaşmanızı rica edeceğim. Her konuda ters düştüğünüz Genel Merkez tasarruflarını bir ikaz olarak görmeyip yine o koltukta oturup yine siyah bir makam aracının rahatlığına değişmeyecek misiniz? Sayın Ramazan Kurtulmuş istifa etmeyi düşünmüyorsanız şimdiden düşünmeye başlayınız. Hem partinin hem teşkilatların hem de şeffaflığın önünü açmanız sizin erdemli hareketinizle ivme kazanacağı kesindir.

 Saygılarımla.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç