YILMAZ: “BİZLER DE SİZLER KONUŞURKEN SALONU MU TERK EDELİM?”

YILMAZ: “BİZLER DE SİZLER KONUŞURKEN SALONU MU TERK EDELİM?”

Başkan Yıldırım salondan ayrıldı, Ak Partililer de!

İl Genel Meclisinin Şubat ayı 3. birleşiminde gündem dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Osmaneli İl Genel Meclis Üyesi Orhan Uğur geçtiğimiz ay toplantılara damgasını vuran ve çok tartışılan Sakarya kenarındaki KAR-ÇET firmasına ait kum ocağıyla ilgili DSİ’nin raporu olduğunu ancak bu durumdan kendilerine haber verilmediğini belirterek konuyu basından takip ettiklerini kaydetti. Uğur Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Muharrem Dumansızoğlu’ndan konu hakkından bilgi vermesini istedi. Dumansızoğlu slayt eşliğinde sunumunu yaparak bilgi aktardığı sırada Meclis Başkanı Serkan Yıldırım Ankara’da bir toplantıya katılmak üzere salondan ayrıldı.

 

 

YILMAZ;  “Arkadaşlarınızı bu konuda uyarın”

 

ÇELİK; “Gündem Maddeleri bitti”

 

Yıldırım’ın ayrılmasının ardından diğer Ak Partili meclis üyeleri de toplantıyı terk etmeleri üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Gölpazarı İl Genel Meclis Üyesi Turgay Yılmaz tepkisini dile getirdi. Ak Parti Grup Sözcüsü Hasan Hüseyin Çelik’e ““Adam gibi dursunlar herkes birbirine saygılı olsun. Başkan birleşimi kapatabilir, biz nasıl sizi dinliyorsak siz de adam gibi bizim grupları veya diğer gruptaki arkadaşları dinleyin. Bizler de sizler konuşurken salonu mu terk edelim? Arkadaşlarınızı bu konuda uyarın” dedi. Bunun üzerine AK Parti Grup Sözcüsü Bilecik İl Genel Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Çelik ise, “gündem maddeleri bitti” diyerek o da salonu terk etti. 

 

Öte yandan tekrar gündeme gelen KAR-ÇET firmasına ait kum ocağıyla ilgili açıklama yapan Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürü Muharrem Dumansızoğlu yaptığı açıklamasında mera yerinde yıkılan bir yer olmadığını ve hiçbiryere zarar vermediğini belirterek şunları aktardı: 

Dumansızoğlu: "Herhangi bir kimseye verdiği zarar yok"

"Buradaki en yakın yer 20 metre. O yıkılan yerden sonra vatandaşın yerine. Mera yerine bir yer yok. Mera alanları daha üst noktalarda başlıyor. O değişik uzaklıklarda, meraya sınırlı değil. Bu şahıslarla meranın arasında hazineye ait yer var. Yıkılmada orada yani. Herhangi bir kimseye verdiği zarar yok”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam