“YOLLAR KİTAPLA BİTER”

“YOLLAR KİTAPLA BİTER”

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ve Eskişehir Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi, kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla “Yollar Kitapla Biter” adlı bir projeye imza attılar.
Proje kapsamında Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sarıfakıoğulları, Okul Müdürü Fadıl Ağdağ ve okul öğretmeni Çağlar Nuhveren ile birlikte kitap okuyarak Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir’e gittiler. Kafileyi, Eskişehir Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri Eskişehir Tren Garı’nda karşıladılar.
Eskişehir Cemal Mümtaz Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Turgut Erguvan projenin amaçlarından bahsederek, “Bu projemizde Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi ile hareket ettik. Projemizin adı ‘Yollar Kitapla Biter’. Amacımız ise kitap okuma farkındalığının oluşturulması. Özellikle seyahatlerde, uzun yolculuklarda faydalı olması amacıyla kitap okumanın önemine dikkat çektik. Bu projemize okulumuzdan yaklaşık 30 öğrenci, Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi’nde de 30 öğrenci katılmış bulunmaktadır. Bugün şehrimize Bilecik’ten 30 öğrencimiz Yüksek Hızlı Tren ile geldiler. Biz de 10 Mayıs tarihinde aynı şekilde Bilecik seyahatimizi gerçekleştireceğiz. Trende öğrencilerimize gidene kadar kitap okutturarak bir farkındalık oluşturmayı amaçladık.” dedi.
Proje kapsamında Eskişehir’e giden Bilecik İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sarıfakıoğulları, “Öğrencilerimiz arasında okumanın artırılmasında, yaygınlaştırılmasında konuya vermiş olduğumuz öneme binaen farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir proje yaptık. Bu proje çalışmasına istianen buradayız. Amacımız ekmek gibi, su gibi, uyku gibi okumanın bir ihtiyaç olduğunun hissedilmesi. Tek hedefimiz bu. Amacımız okumayı yaygınlaştırmak. Kitap okuyarak geldik, öğrencilerimiz okudukları kitaplar hakkında kısa bilgiler verecekler.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam