• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yörük çadırında vatandaşlara 1 ton muz ikram edildi

Yörük çadırında vatandaşlara 1 ton muz ikram edildi

Bilecik’in Söğüt ilçesinde 736. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında Yörük çadırı kuran bir kişi, Mersin’in Anamur ilçesinden getirdiği 1 ton muzu vatandaşlara dağıttı.

Mersin’den 16 yıldır Söğüt şenliklerine aralıksız katıldığını kaydeden 61 yaşındaki Tandoğan Evren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Anamur’da kendi bahçelerimizde ürettiğimiz muzlarımızı gelirken getiriyoruz. Kendi dağlarımızdan topladığımız keçi boynuzlarımızı getiriyoruz. Söğüt’te Ertuğrul Gazi dedemizi anma törenlerine gelen dünyanın her yerinden Türklere ikram ediyoruz. ” dedi.

Soyu ve atalarıyla gurur duyduğunu vurgulayan Evren, “Söğütlü halkına ve dünyanın her yerinden gelen Türk kardeşlerimize ikramda bulunuyoruz. Torunum, oğlum, gelinim ve kızım var, ailece geldik Anamur’dan. Çok seviyoruz böyle geçmişimizle ilgili şeyleri yad etmeyi. Gurur duyuyoruz Ertuğrul Gazi dedemizin örnek insan olmasından. Yörükler özü mert, kendisi mert, sözü mert insanlardır. Vatansever, ülkesini ve milletini sever. Geçmişinde atalarına, milletine ve bayrağına saygılı insanlardır. ” ifadelerini kullandı.

İkram edilen muzları yiyen vatandaşlar Evren ailesine teşekkür etti.  AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam