YÖRÜK TÜRKMENLERİ SÖĞÜT’TE KARDEŞLİK MESAJLARI VERDİ

YÖRÜK TÜRKMENLERİ SÖĞÜT’TE KARDEŞLİK MESAJLARI VERDİ

Asker bir milletin gönüllü neferleri Türkiye Yörük Türkmenleri olarak dün olduğu gibi bu gün de bu uğurda görev ve sorumluluk almaya, fedakârlık yapmaya hazır olduklarını belirten Yörük ve Türkmen Birliği üyeleri Söğüt Ertuğrul Gazi Türbesi önünde toplanarak şu açıklamalarda bulundular:  

“Kanla çizilmiş misakı milli hudutları değiştirilmeye çalışılmaktadır”

"Türk tarihi boyunca karşımıza kılık ve kimlik değiştirerek çıkan düşmanı bugün de bölücü terör örgütleri ve uzantıları şeklinde vücut bularak, can güvenliğimizi, huzurumuzu bütünlüğümüzü ve geleceğimizi tehdit etmektedir. Her gün miktarı ve şiddeti daha fazla artan kahpe tuzaklarla vatan evlatlarımızı bağrımızdan kopartan hadiseler konuyu bir asayiş olmaktan çıkartıp, ulusal bekamızı tehdit eden büyük bir tehlike haline gelmiştir. Bin yıldır yurt tuttuğumuz bedeli sayısız canla peşin olarak ödenmiş bu topraklar bölünmeye, kanla çizilmiş misakı milli hudutları değiştirilmeye çalışılmaktadır.

“Geldiğimiz nokta bizleri yeni bir milli mücadelenin eşiğine getirmiştir”

 Türk milleti vatanının bütünlüğünü milli birliğimiz ve istiklalimiz için şehit vermekten korkmamıştır. İlelebet Türk yurdu kalacak bu coğrafya, tüm kültürel zenginlikleri ile ortak vatanımızdır. Ortak vatanımızda ortak kaderi paylaştığımız tüm insanlar akrabamız, kardeşimiz, yakınımız ve dostumuzdur. Sadece devletimize, milletimize ve bayrağımıza düşmanlık eden düşmanımızdır. Bölücü terörün kaynağı olarak Kürt kökenli vatandaşlarımızı görmek ve göstermek yanılgıdır. Aynı şekilde bölge insanı her türlü baskı ve tehdide rağmen bölücü gayretlere pirim vermemişlerdir. Devletimize olan bağlılıklarını sadakatle sürdürmüşlerdir. Topluca bir başkaldırının parçası olmamışlardır. Güneydoğudaki, doğudaki, batıdaki kısaca yurdumuzun her tarafındaki Kürt kökenli vatandaşlarımızın da cesaretle bölücü teröre karşı duruşlarını ortaya koymalarını, bunu ifade etmelerini ve seslerini yükseltmelerini bekliyoruz. Biliyoruz ki onlar, geçici çıkar müttefikleri ile gerçek ve kadim dostları arasındaki ayrımı doğru yaparlar. Bu devleti ve milleti işle bütün Türkiye Cumhuriyetini hedef alan büyük bir tezgâhtır. Bölgesel olmaktan çıkarılmaya ve tüm yurt sathına yayılmaya çalışılan bu tehdit ancak devletin kararlı ve dirayetli politikaları güvenlik güçlerinin etkili ve düzenli mücadeleleri, siyasetçilerimizin tutalı ve müşterek davranışları, milletimizin sabırlı ve sağduyulu tutumları ile bölge insanlarının devletle bağının güçlendirilmesi ile bertaraf edilebilir.

“Türk milleti bu tuzağa asla düşmeyecektir”

Asker, polis ve köy korucularımız; daima ve her koşulda devletimizin arkasında, milletimizin yanında olduğunu bilerek mücadelelerini tereddütsüz ve cesaretle yürütmelidir.

Terör örgütünün silahlarının susması yeterli değildir. Örgüt bir daha eylem yapamayacak şekilde tamamen etkisiz hale getirilmelidir. En son silah susturulana, en son terör unsuru ortadan kaldırılana kadar operasyonlar sürdürülmelidir.

Can yakıcı hadiselere karşı ortaya çıkan toplumsal reaksiyonlarda, hedefini şaşan ve maksadını aşan tepkiler; bizleri tehlikeli sularda kıyıdan daha fazla uzaklaştırmaktadır. Oynanan oyun can havli ile artan tepkilerimize yönettirmek suretiyle bizi yakın coğrafyadaki kardeş kavgasına ve iç karışıklıklara sürüklemektir. Türk milleti bu tuzağa asla düşmeyecektir.

“Önerilerimizi hazırlayacağımız daha kapsamlı bir rapor ile ilgili mercilere ileteceğiz”

 Bu vatan bireysel ve kurumsal çıkarlarımızdan, siyasi tercihlerimizden çok daha kıymetlidir. Siyasi ve sosyal yaşantımızı güven ve huzur içinde gelecekte de sürdürmemiz için siyasi tercihlerimiz, dünya görüşlerimiz, sosyal konumlarımız, makamlarımız, inançlarımızın bizi ayrıştırmasına seyirci kalmadan; zaman birlik zamanı, kenetlenme zamanı, saflarımızı daha fazla sıklaştırma zamanıdır.

Yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılmasına katkı sağlamak üzere “Bölücü terör faaliyetlerinin sona erdirilmesi, milli birlik ve beraberliğimizin yeniden tesisi için atılması gerek adımlar ve alınması gereken tedbirler” ile ilgili görüş ve önerilerimizi hazırlayacağımız daha kapsamlı bir rapor ile ilgili mercilere ileteceğiz.

“Bu uğurda görev ve sorumluluk almaya, fedakârlık yapmaya hazırız”

İnanıyoruz ki, devleti ve milleti ile Türkiye Cumhuriyeti bu sıkıntılı süreci de mutlaka aşacaktır.

Bu vesile ile ilk başta terörle mücadele uğruna canlarını feda eden tüm şehit asker, polis, köy korucusu ve sivil vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, isimlerini zihinlerimiz de hatırlarını belleğimizde, emanetlerini bağrımızda, fedakârlıklarını şanlı tarihimizde muhafaza ediyoruz.

Asker bir milletin gönüllü neferleri Türkiye Yörük Türkmenleri olarak bizler; dün olduğu gibi bu gün de bu uğurda görev ve sorumluluk almaya, fedakârlık yapmaya hazırız.

“Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.”

Varlığımız Türk varlığına armağan olsun."

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam