• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“YÜREĞİNLE GEL BİLECİK”

“YÜREĞİNLE GEL BİLECİK”

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Horon Ekibi’nin gösteri yaptığı gecede Ülkü Ocakları Bilecik İl Başkanı İbrahim Bayraklı açılış konuşmasını yaptı. Bayraklı yaptığı konuşmada, Türk milletinin geleceği ve gençlerin teminatı olan Ülkücü Gençliğin temsilcisi olmanın kendisi için çok büyük bir şeref olduğunu söyledi. Bayraklı şunları aktardı:

                “Hepinizin de takdir ettiği gibi Ülkü Ocakları, gerek siyaset gerek fikir dünyasında ‘Rehber Kur’an, Hedef Turan’ diyerek, Hak yolunda Peygamber Efendimizin izinde, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ‘Türklük Bedenimiz, İslamiyet Ruhumuzdur.’ sözünü kendimize şiar edindik. Mustafa Kemal’in, ‘Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.’ sözünden hareketle oyunları tersine çevirecek olan yine biz ocaklılarız.”

                Bayraklı’nın konuşmasının ardından Bilecik Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı Abdullah Delice bir konuşma yaptı. Delice yaptığı konuşmada, kendileri için en önemli kaidenin, Allah rızası ve şehitlerinin emanetine sahip çıkmak olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

                “Bizler her zaman dedik ki, eğer iyi şeyler yaparsak ülkücü şehitlerimiz mezarlarında rahat yatarlar. Bizlere dua ederler. Aksi şekilde hareket edersek de onların vebalini almış oluruz diye düşündük ve yola bu şekilde çıktık.”

                Konuşma sonrasında Bilecik Ülkü Ocakları İl Başkanı Bayraklı tarafından Eski Başkan Delice’ye plaket takdim edildi. Delice’de Bilecik Ülkü Ocakları üyelerine belge verdi.

                MHP Bilecik İl Başkanı Hüseyin Köymen, “Bugün buradayız. Genç kardeşlerimizle birlikte coşku ve heyecan içindeyiz. Sevincimizin de kederimizin de gururumuzun da bir olduğunu bütün dosta ve düşmana göstermekteyiz. Yeri geldiğinde derdimizi paylaşarak, yeri geldiğinde alnımızın terini dökerek, yılmadan yorulmadan kutlu davamızın yolunda yürümekteyiz. Bu davanın teminatı elbette ülkücü gençliktir. Çünkü Milliyetçi Hareketin güçlü, büyük ve lider Türkiye’ye ulaşmak için yürüdüğü bu kutlu yolda en önemli dayanak, ülkü ocaklarının yetiştirdiği bilgili, imanlı, kültürlü ve ahlaklı Türk gençliğidir.

                Bayraklaşan davamızın bayraklaşan neferleri olan ülkücü gençlik, Türk milliyetçiliği fikrinin ve ülkücü dünya görüşünün siyaset arenasındaki yegane temsilcisi olan Milliyetçi Hareketin çatısı altında bu ülkenin makus talihini yenecektir.” dedi.

                MHP Bilecik Eski İl Başkanı Mehmet Erdem, davalarının dün “Ya ilahi ya ilahi” diyip bugün “Ya ihale ya ihale” diyenlerin davası olmadığını söyledi. Davalarının adsızların, Türk gençlerinin davası olduğunu belirtti.

                Program Ahmet Şafak konseriyle devam etti.

ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam