Yusuf Yavaş(Küplülü Yaşar)’ın evi yandı

Yusuf Yavaş(Küplülü Yaşar)’ın evi yandı

Küplülü Yaşar’ın evde olabileceği ihtimali ise herkesi bir anda endişelendirdi.

07.03 2014 Cuma akşamı saat 21.00 sularında Küplü’de bir evde yangın meydana geldi. Nedeni henüz bilinmeyen yangında, iki katlı ahşap ev tamamen yandı. Bitişikteki şehit babası Mehmet Ali Kapukaya’nın  evine de sıçrayan yangın, evde ciddi hasar meydana getirirken, itfaiyenin ve vatandaşların büyük gayretleri ile kontrol altına alınabildi.

     Tamamen yanan evin, Küplü’de yaşayan ve Küplülü Yaşar olarak bilinen Bilecik’in sevilen ismi Yusuf Yavaş’ın evi olduğu belirtildi. Bu sırada, Küplülü Yaşar'ın evde olabileceği ihtimali konuşulmaya başladı. Yangın kontrol altına alınınca eve giren yakınları Küplülü Yaşar'ın evde olmadığını tespit ettiler. Vatandaşlar ise, köyün girişine yapılan altgeçidin küçüklüğünden, itfaiye araçlarının geçemediğinden dert yandılar ve İstasyona mutlaka İtfaiye Ekibi konması gerektiğini söylediler.

Çatısı yanan evin sahibi şehit babası 94 yaşındaki  Mehmet Ali Kapukaya yangının nasıl olduğunu şöyle anlattı. “ Ben camiden çıktım, eve geliyordum baktım dumanlar çıkıyor. Bizim bitişikteki evden dumanlar çıkıyor. Baktım yangın var arkadaşlar telefon etmişler Bilecik’e itfaiyeye. Yangın aldı yürüdü. Benim evde fazla bir şey yok. Sadece çatı yandı aşağıda bir şey yok. Daha evi yapalı bir ay oldu “ diyerek can kaybının olmamasına dua ettiğini belirtti. 

CANER ALKAN – ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam