YÜZME KURSUNA YOĞUN İLGİ
admin • 17 Ağustos 2011 00:06:09 
YÜZME KURSUNA YOĞUN İLGİ

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 2006 yılında il merkezinde bulunan ve kullanılmayan, bakımsızlıktan harabeye dönen havuzun yeniden düzenlenmesini sağlayarak vatandaşların hizmete sunmasının ardından geçen zamandan sonra şimdi de Havuzun yanına Aquapark’ın temelleri atıldı ve inşaat çalışmaları devam ediyor. 
Bilecik Belediyesi tarafından Yaz Spor okulları kapsamında İstasyon Mahallesinde bulunan Yüzme havuzunda gerçekleşen Yüzme kursuna çocukların ilgisinin yanında ailelerde çocukların yanında destek oluyorlar. Ailelerde havuzda yüzme öğrenen çocuklarının bu eğitimleri sırasında yanlarında olmaya gayret ediyorlar. Uzman yüzücüler nezaretinde gerçekleşen eğitimler hem neşeli hem de yoğun geçiyor. 
Yaz spor okullarına bu dönem çok büyük bir ilgi gösterildiği ve müracaatların binlere ulaştığı belirtiliyor. 200 civarında olan 7 ile 13 yaş arası kız ve erkek çocuklarından oluşan Yüzme kursu sabahtan öğle saatlerine kadar devam ediyor. Yazın sıcak havalarda en büyük ilgi gören sporlar arasında bulunan yüzmeye Bilecik’te minik çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Minikler yaz sıcaklarında hem serinliyorlar hem de yüzme öğreniyorlar. 
 
AQUAPARK İNŞAATI BAŞLADI
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Bu sene yaz spor okullarına miniklerimiz çok yoğun ilgi gösterdiler. Tabiki bir çok minik çocuğumuzu da kursa alamadık. Yeni açılacak olan aquapark ile önümüzdeki yıl böyle bir sorun olmayacak. Çocuklarımızın yaz aylarında hem burada yüzme öğrenmesini sağlayacağız hemde dinlenip serinlemesini sağlayacağız. Çok kapsamlı olacak olan aquapark bölgeye hitap edeceğini düşünüyoruz” dedi. Başkan Selim Yağcı ayrıca, “Yüzme kursuna oldukça yoğun ilgi göstermeleri bizlere ilimizde eksik olan aquapark’ı da bir an önce açma gereksinimini bir kez daha göstermiş oldu. Aquapark’ın inşaatı başladı ve çok kısa bir zaman içerisinde tamamlanacak ve halkımızın hizmetine sunacağız” diye tamamladı.
 
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
AYDIN SABAH
10 yıl önce

TEŞEKKÜR – BAŞTA SAYIN SELİMYAĞCI’YA SONRA HASAN,DİLAVER VE YEŞER HOCA’YA DİDEM,İLKER,EŞREF VE HİLALE VE HAVUZDA ÇALIŞAN TÜM ARKADAŞLARA ÖZVERİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER….HAKİKATEN İŞLERİ ZOR.SÜREKLİ SUDALAR..YAKINDA YÜZGEÇLERİ ÇIKACAK 🙂

0
Would love your thoughts, please comment.x