ZABITADAN FIRIN VE İMALATHANELERE RAMAZAN DENETİMİ

ZABITADAN FIRIN VE İMALATHANELERE RAMAZAN DENETİMİ

 

Denetimlerinde halk sağlığını ön planda tutan Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri vatandaşların Ramazan ayı öncesinde üretilen unlu mamullere sağlıklı bir şekilde ulaşarak tüketmelerini sağlamak amacıyla ilçe genelindeki fırın ve pasta imalathanelerini mercek altına aldı. Zabıta Denetim Ekibi tarafından büyük bir titizlikle yapılan denetimlerde, genel temizlik, fiyat tarifesi, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, sağlık muayene portör kâğıtları ve kişisel temizlik kuralları kontrol ediliyor.

Halk sağlığını direk ilgilendiren konularda hassas davrandıklarını belirterek denetimler hakkında bilgi veren Zabıta Müdürü Mehmet Al, "Halkımızın sağlığını korumak amacıyla  fırınlarımız ve pasta imalathanelerinde yaptığımız denetimlerimizi belirlenen periyotlar halinde aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Denetimlerimizde halkımızın talep ve şikayetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İşletmelerde ekiplerimizle genel temizlik, portör muayeneleri, gramaj kontrolleri, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını kontrol ediyor, evrak eksikliği olan işyeri sahiplerini uyararak en kısa zamanda tamamlamalarını istiyoruz" dedi.

Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler denetimleri sırasında insan sağlığını olumsuz etkileyecek bir durumla karşılaşmadıklarını, sağlıklı ortamlara sahip ve standartlara uygun işletmelere de teşekkür ettiklerini belirterek denetimlerini aralıksız olarak sürdüreceklerini ifade ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam