Zehir Çocuklarınıza Ulaşabilir, Lütfen Dikkatli Olun

Zehir Çocuklarınıza Ulaşabilir, Lütfen Dikkatli Olun

 

Senger, köpekler ile çocukların aynı metabolizmaya sahip olduğunu ve ileride bu ölümlerle çocuklarında karşı karşıya kalabileceği ihtimalinin bulunduğunu belirtti. Bu sebeple aileleri daha dikkatli olmaya davet etti.

                Şimdiye kadar zehirlenerek öldürülen köpek sayısının 11 olduğunu söyleyen Senger köpeklerin hepsinin sahipli köpekler olduğunu vurguladı. Ölen köpeklere otopsi yapılamadığı için zehrin türünün tespit edilemediğini belirten Senger, sadece çok kuvvetli bir zehir olduğunu ve köpekleri 3 dakika içerisinde öldürdüğünü bildiklerini kaydetti.          

                Senger vatandaşların daha önceden tanımadıkları kişilerin hayvanları beslediklerini gördükleri zaman dikkatli olmaları ve polisi veya zabıtayı aramaları gerektiğini söyledi. Konunun emniyet mensupları ve zabıtalar tarafından da takibinin yapıldığını belirtti.

                Senger konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Şimdiye kadar 11 köpek zehirlenerek öldürüldü”

“Ben halkımızı uyarmak adına bir açıklama daha yapmayı uygun gördüm. Çoluğumuzu çocuğumuzu koruma altına alma zamanı geldi. Şimdiye kadar zehirlenerek 11 tane köpek öldürüldü. Bu durum ilk olarak Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde başladı. Ardından İstasyon Mahallesi’nde 3 tane köpeğin ölümü gerçekleşti. Sonrasında Beşiktaş Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve tekrar Beşiktaş Mahallesi’nde gerçekleşti ve aşağılara doğru indi. Ben bu hareketin kasıtlı olarak yapıldığına inanıyorum. Ya belediye düşmanı biri tarafından ya da gerçekten sapkın, cani ruhlu bir insan tarafından yapılıyor.

“Çocuklarınızı yabancı maddelere dokunmamaları konusunda uyarın”

Dikkat edilirse sahipli köpekler hep park civarlarında ve çocukların oynadığı bölgelerde öldürülüyor. Kişinin kullandığı zehir çok kuvvetli, köpekler 3 dakika içerisinde ölüyor. Anne ve babalar, lütfen çocuklarınızı yabancı maddelere dokunmamaları konusunda tembihleyin. Çünkü bu kasten yapılmış bir olaydır. Bugün köpeklerimiz ölüyor, bu durum yarın çocuklarımızın da başına gelecek. Çünkü çocuklarımız neyin ne olduğunu bilmez. Bizde zehrin ne şekilde verildiğini bilmiyoruz. Kenara köşeye atılıyor, çocuk metabolizması ile köpek metabolizmasının aynı olması sebebiyle eğer çocukların eline geçerse çocuk ölümleri ile de karşılaşabiliriz. Lütfen dikkat edin.

“Hayvanları besleyen yabancı kişileri görürseniz 155 veya 153’e bildirin”           

Çevrenizde hayvanlara yemek veren yabancı insanları görürseniz eğer 155 Polis veya 153 Zabıtaya bildirin. Bu kişi sırf zevk için öldürmeye başladı. Köpek sahipleri köpeklerini yalnız bırakmasın. Çocuklarla köpekler aynı yerlerde uyum içerisinde oynuyor. Zehirler genellikle o alanlara bırakılıyor. Çocuklarımızı korumak zorundayız, bu hayvancıklar hep park kenarlarında öldürüldü. Oralarda oyun oynayan çocuklarımız var. Anne-babaları çok dikkatli olmaya davet ediyorum. Çevrenizde gördüğünüz şüpheli kişiler, konuyla ilgili duyduğunuz, bildiğiniz varsa lütfen çekinmeyin bize bildirin. İsimleri gizli tutacağız ama yeter ki bu ölümlerin önüne geçelim. Çünkü bunun arkası iyiye doğru gitmiyor. Yarın çocuklarımız içinde yanmayalım.

“Zehrin çok güçlü olduğunu ve 3 dakika içerisinde öldürdüğünü biliyoruz”

Veteriner arkadaşlarımızın dediğine göre zehir çok güçlü ve 3 dakika içerisinde öldürüyor. Zehrin ne olduğunu bilmiyoruz. Ancak ölen köpek sahipleri savcılık kanalıyla tahlil yaptırıp otopsi yaptırırsa ne olduğunu öğrenebiliriz. Bizim köpeğe el koyup bunu yapma gücümüz yok. Ölen köpek sahiplerinin bu konuda şikayette bulunup otopsi yaptırmaları gerekiyor ki zehrin içeriğini öğrenebilelim. Sapkın ruhlu cani ortalıkta dolaşıyor. Ama belediyeye ama insanlara ya da hayvanlara kini var, çözemedik. Lütfen dikkat edin.

                Belediyemiz ve bizler Emniyet Müdürlüğümüze konuyla ilgili bilgi verdik, onlarda bu işin peşinde.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam