• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ZEYTİN DALI HAREKATI “TERÖRİSTLERİN KÖKÜ KAZININCAYA DEK BU MÜCADELE SÜRECEKTİR”

ZEYTİN DALI HAREKATI “TERÖRİSTLERİN KÖKÜ KAZININCAYA DEK BU MÜCADELE SÜRECEKTİR”

Türkiye Kamu-Sen Bilecik İl Temsilcisi Ömer Yel, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.
Türkiye Kamu-Sen Bilecik İl Temsilcisi Yel, Şehitler Parkı’nda sendika üyelerinin ve vatandaşların hazır bulunduğu basın açıklamasında, devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için, askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk ordusunun Afrin’de harekat başlattığını kaydetti.

Bu harekatla, Türk milletinin ve devletinin bölgedeki varlığına kast eden terör örgütlerine, fiili müdahalede bulunup, yeni bir düzen kurmak, Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan büyük devletlere Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğini vurgulayan Yel, şunları ifade etti:

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Bilecik İl Temsilcisi Yel yaptığı basın açıklamasında,

Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için, yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Ordusu’nun Afrin’de başlattığı harekatın hayırlı olmasını dileriz.

Yürekten inanıyoruz ki bu harekatla; Türk milletinin ve Devletinin bölgedeki varlığına kast eden terör örgütlerine ve on binlerce kilometre öteden gelerek yaşamakta olduğumuz topraklarımıza fiili müdahalede bulunup, kendince yeni bir düzen kurmak, Türk milletine ayar vermek, hesap sormak ve bedel ödetmek gibi bir gaflete kapılan sözüm ona büyük devletlere Türk’ün iradesini, kararlılığını ve gücünü bir kere daha göstereceğiz.

Kim ne derse desin 21. asır Türk asrı olacak, bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Gün bu gündür; büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Türk Ordusu, Yüce Allah’ın Nisa Suresi 75. ayetinde “Hem size ne oluyor ki, Allah yolunda: ‘Ey Rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, tarafından bizi iyi idare edecek bir sahip ve bize katından bir kurtarıcı gönder’ diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların kurtarılması uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?” buyruğu üzerine hem sınırlarımız içinde yaşayan milyonların bekası için hem de sınırlarımız dışındaki milyonların çığlıkları üzerine akan gözyaşlarını dindirmek için bölgeye gitmiştir.

Türkiye Kamu-Sen ailesi bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin.” ifadelerini kullandı.

İstiklal Marşını okuyan grup, okunan duaların ardından dağıldı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam