• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“ZEYTİN DALI HAREKATI’NI HER ŞART VE DURUMDA SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

“ZEYTİN DALI HAREKATI’NI HER ŞART VE DURUMDA SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”

Eğitim-Bir-Sen İl Temsilciliği, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü “Zeytin Dalı Harekatı”nı desteklediklerini bildirdi.

Eğitim-Bir-Sen İl Temsilcisi Ahmet Selöz, Kayı Boyu Camisi önünde yaptığı konuşmada, terör örgütlerine alan açan emperyalizmin taşeronlarına karşı yapılan harekatın, PKK’nn uzantısı PYD’nin Afrin’deki kanlı iktidarının sonunu getireceğini belirtti.

Harekatı sonuna kadar desteklediklerini vurgulayan Selöz, şunları söyledi:

“Artık herkes tarafından emperyalist bir oyun olduğu gerçeği bilenen DAEŞ ile mücadele adına terör örgütü olma özelliği gizlenmek istenen PYD’nin, bölge insanına karşı uyguladığı baskı ve şiddeti sonlandırmasını beklediğimiz harekatın aynı zamanda zorla terör kamplarına kaçırılan çocukların ve ailelerinin özgürlüğü, PKK ve PYD tarafından sürülen diğer toplulukların da yurtlarına kavuşmaları anlamına gelecektir. Millet olarak bu toprakların mayasına güveniyor. Bir ve beraber olduğumuz biliyoruz. Irak ve Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen bu yapının, birliğimizi ve beraberliğimizi hedeflediğinin de bilincindeyiz. Bütün bölgenin hafızası konumundaki ülkemizin birliği ve beraberliği, ümmet için mazlum halklar için bir umuttur. Bu umudun korunması adına yapılan Zeytin Dal Harekatı’nı her şart ve durumda sonuna kadar  destekliyoruz.”

Daha sonra şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dualar edildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam