Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Zik zak çizmeden devam edeceğiz
Sosyal Medyada Paylaş
27 Aralık 2012
admin

Zik zak çizmeden devam edeceğiz

 

 

 
Gerçek anlamda halk partili olmayı amaçladıklarını ifade eden CHP Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci, “Eskiden bir takım eksikliklerimiz vardı ama onlardan ders alarak bir daha hataya düşmemeye gayret ediyoruz” dedi.
Köy ve esnaf ziyaretleri yaptıklarını belirten Demirci, ziyaretlerin amacının poz verip gazetede çıkmak olmadığını, talep ve şikayet dinlemek olduğunu söyledi.
Demirci konuşmasında şu konulara değindi:
“Biz mevcut iktidarı kötüleyerek işe girmedik. Genel siyaset bizim boyumuzu aşar. Biz yerelde siyaset yapıyoruz. Fakat ülke sorunlarına da girmek gerekiyor. Şimdi öyle ki internet çağında yaşıyoruz. Tuşlara basıyorsunuz, ülkenin iç ve dış borcu ne kadar orada çıkıyor? İç-dış borç 700 milyar doların üzerinde. Bunu mutlaka vatandaşla paylaşmamız gerekiyor.
2002’de terör sorunu sıfırken şu anda ortalama 10-15 şehit cenazesi geliyor. Bunu son 20 günü çıkararak söylüyorum. Tüm komşularla kavga eder haldeyiz. Suriye politikamızın çok yanlış olduğunu paylaşıyorum insanlarla. Çünkü Avrupa ve Amerika bizi tek bıraktı. Demek ki bizi kullandılar. Bunu insanlarla paylaşıyoruz. 
Biz esnaf ziyaretlerimizde “siz AK Parti’li misiniz, MHP’li misiniz veya CHP’li misiniz” diye sormadık. “Biz CHP’den geliyoruz. Partimizin ne eksiği var? Niye iktidara gelemiyoruz? Niye oy vermiyorsunuz? Söyleyin ki biz de bundan sonra hata yapmayalım.” dedik. Zaman zaman da ülke sorunlarını paylaştık.
Apo’yla görüşüldü, hapishanelerdeki açlık grevi bitti. Şu anda rölantiye alındı her şey. Aslında bu ülkenin politikası böyle olmamalı. Güneydoğu’daki soruna mutlaka çare bulunmalı, geçici çözümlerle bu iş olmaz”
24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle okulları ziyaret ettiklerini belirten Demirci, “Bilecik’te ilk defa bir siyasi parti öğretmenler gününde okul müdürüyle ve öğretmenlerle buluştu. Bir parti tarafından hatırlanmak hoşlarına gitti. Öğretmene değer vermek açısından memnun kaldılar.
Biz parti olarak 4+4+4’e karşıydık. Gerçekten 4+4+4’ün altyapısının olmadığını gördük. Öğretmenlerimizin birçoğu Avrupa’daki ülkelere gitmişler. Okulları incelemişler. Anlattıklarını gıptayla dinledik. Biz 60 sene önce köy enstitülerini kurmuşuz. Adamlar bunu kapmışlar. Şu anda bu işi dört dörtlük götürüyorlar.
 
“KANDIRMACA SİYASETİ YAPMAK İSTEMİYORUZ”
 
Biz bu yönetimde olduğumuz sürece üç kağıtçı siyaseti yapmayacağız. Hep doğrusunu yapacağız, hep doğrusunu söyleyeceğiz. Doğru bildiğimiz neyse onu yapacağız. Görevde kaldığımız sürece de buna devam edeceğiz. Doğruluktan geri adım atmayacağız. Bu siyaset yürür mü yürümez mi bilmiyoruz ama biz deneyeceğiz” dedi.
 
“İHRAÇ EDİLMELERİ GEREKİR”
 
Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan Bozüyük Belediye Başkan Vekili seçimlerinde, bazı CHP’li meclis üyelerinin AK Parti lehine oy vermesini eleştiren CHP Merkez İlçe Başkanı Mühiddin Demirci, “Bozüyük’teki seçim bizi üzdü. Bunun eksikliği nereden geliyor biliyor musunuz? Biz parti içi demokrasiye çok önem veriyoruz. Bilecik’te seçilmiş kadın kolları başkanı yoktu. Bunu ilk biz yaptık.
Bazı meclis üyeleri birilerinin atamasıyla gelmiş. Zaten arkadaşlar gereğini yapmışlar,  disipline sevk etmişler. İhraç edilmeleri gerekir diye düşünüyorum. Orada bir parti grubu var ve bu grup birlikte hareket etme mecburiyetinde. Boş atacaksa birlikte boş atacak.  Başkası desteklenecekse birlikte desteklenecek. Yani orada iki kişinin ilçe başkanını dinlemeden farklı oy kullanması siyasi etiğe de aykırı, siyasi terbiyeye de aykırı” dedi.
 
“ÖN SEÇİM OLACAK”
 
Demirci devamında şu cümleleri kurdu:
“Şu anda tüzüğümüz değişti. Ön seçimi birinci sıraya aldık. Yani milletvekili seçiminde %90 ihtimalle ön seçim olacak. Fakat belediye seçimleri tüzükte yok. Çok da üzgünüz. Orada sıkıntıya düşebiliriz.
İki hafta önce Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Bursa’ya gelmişti. Bozüyük’te çay içme fırsatı yakaladık. Genel başkanımızla oturup konuşma fırsatı buldum. İnanın genel başkana aynısını söyledim.
Yaptığımız ziyaretlerde arkadaşlar “belediye başkan adayınız var mı?” diye soruyorlar. Ön seçim uygulayabilirsek hiçbir tereddüdümüz kalmayacak. Belki de 10-15 tane aday çıkacak. Partililerimiz burada kime oy verirse canla başla onun peşinde koşacağız. Ama bunun tersi olursa ne yaparız bilemiyorum. Şu anda bize intikal etmiş bir aday yok.”
 
DEMİRCİ ADAY OLACAK MI?
 
Demirci,  kendisine yöneltilen “belediye başkanlığına aday olacak mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:
“Aslında isteyerek ilçe başkanı olmadım. Arkadaşlar il yönetimindeki çalışmalarımı bildiği için benim toparlayıcı olacağımı düşündüler.
Biliyorsunuz 12 Eylül’den sonra genç tabanımız çok az. İnsanlar korkuyor. Şu ana kadar 300’e yakın genç üyem istifa etti. Basıyorsun tuşa hangi partiye kayıtlı olduğunuz çıkıyor. Çocuk, burada gözükürsem bana iş yok diye düşünüyor. Bu korkuyla genç bir çocuğu ilçe başkanı yapabilir misin?
Ben ilk basın açıklamamızda partimizi zenginlere ve tepeden bakanlara bırakmayacağımızı söylemiştim. Bazı partililerimiz alındı. Ama hiç geri adım atmadım. Sözümdeyim. Siyasi hizmet etmek öyle para gücüyle çevre gücüyle olmaz. Buraya gelip 24 saatinizi vereceksiniz. Parti için çalışacaksınız, uğraşacaksınız.
CHP’de belediye başkanlığı yapacak çok insan var. Ama o adayı kırmadan, dökmeden, yıkmadan ve gönül birliği ile tespit etmek önemli. Önceden isim öne atmak ve birilerini afişe etmek başkalarına zarar veriyor. Her şeyin bir zamanı var.
 
“FİGÜRAN OLMAK İSTEMEM”
 
Ben bu görevi kabul ederken il başkanımla anlaştım. Ben gölgede kalacak bir ilçe başkanı olmam. Verilen görevi dört dörtlük yaparım. Orada figüran olmak istemem. Tüzük ne diyorsa gereğini yaparım. Bu durumdan il başkanımızda gayet memnun. Merkez ilçenin işi budur. İl başkanıyla bu konuda en küçük bir sıkıntımız yok.
Şu anda hangi ilçe başkanlığında veya il başkanlığında nöbet çizelgesi var. Ben aylık çalışma programı yaptım. Delilli ve planlı çalışıyorum. Eğer ben çalışıyorsam bu partinin menfaatine.”
Partide bir takım şeylerin doğru gitmesini istiyoruz. Zik zak çizmeden devam edeceğiz. Arkadan dolanmayı, el ense çekmeyi ve üçkağıt siyasetini bırakmak gerekiyor. Ülke bundan zarar görüyor. 
Düne kadar her gün 10-15 şehit cenazemiz geliyordu, 20 gündür durdu. Niye durdu? Çünkü Apo’yla görüşüldü. Açlık grevindekiler vardı, açlık grevini bıraktılar. Avrupa’da 100 yıllık dış politikalar uygulanıyor.  Milli eğitim politikaları en az 40-50 yıllık. Sen ikinci sınıfı bir metotla okutuyorsun, dördüncü sınıfı başka bir metotla. Mutfaktaki öğretmene hiçbir şey sorulmuyor ki. Bunu sadece şu an ki iktidar için söylemiyorum. Öteden beri gelmiş alışkanlığımız bu. 
 
“KAPI KAPI GEZECEĞİZ”
 
Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kapı kapı gezerek CHP’yi ve ülke sorunlarını anlatacağız. Amacımız belediyeyi almak. Belediyeyi alabilirsek genel seçime daha rahat gideriz. Alamazsak biraz eksik gitmiş oluruz. Bir şekilde kendimizi halka tanıtmak istiyoruz. O kötü imajı kafalardan silmek istiyoruz.” HASAN GÜNER
 
 
 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım